Pasaulyje

2017.10.03 13:50

Las Vegaso šaulio partnerė – „australė močiutė“

BNS 2017.10.03 13:50

Las Vegaso šaulio Stepheno Paddocko „nuolatinė kompanionė“ buvo australė, prieš 20 metų atvykusi į Jungtines Valstijas dirbti kazino rajone, antradienį patvirtino vyriausybė.

62 metų Marilou Danley iš pradžių buvo vadinama policiją „dominančiu“ asmeniu, bet šiuo metu nemanoma, kad ji būtų kaip nors susijusi su šokiruojamomis šaudynėmis, per kurias žuvo 59 ir buvo sužeista daugiau kaip 500 žmonių.

Amerikiečių pareigūnai sakė, kad jos nebuvo šalyje, kai 64 metų S. Paddockas, į pensiją išėjęs buhalteris, pro viešbučio langą ėmė šaudyti į koncerto po atviru dangumi žiūrovus.

Australijos užsienio reikalų ministrė Julie Bishop socialiniame tinkle „Twitter“ parašė: „Kaip suprantu, JAV pareigūnai nebelaiko australės Marilou Danley dominančiu asmeniu.“

Ministrė reporteriams pridūrė, kad JAV pareigūnai palaikė kontaktus su australais dėl M.Danley.

„Yra pranešimų, kad jos asmens dokumentas buvo panaudotas užsisakant viešbučio numerį, ar panašių detalių. Australija kaip galėdama rems tyrimą atliekančius JAV pareigūnus, bet kontaktų tiesiogiai su Marilou Danley mes neturėjome“, – sakė J. Bishop.

JAV žiniasklaida ir pareigūnai pranešė, kad ji yra arba Filipinuose, arba Japonijoje, bet nė viena šių valstybių negalėjo patvirtinti jos buvimo vietos.

Australijos žiniasklaida pranešė, kad ji su trimis draugėmis atostogavo Filipinuose.

Žiniasklaidos kompanijos „News Corp Australia“ laikraščiai rašė, kad ši filipiniečių kilmės australė yra gyvenusi turistų pamėgtame Gold Kouste ir kad ten tebegyvena jos sesuo.

„Šiuo metu negaliu komentuoti, nieko negaliu pasakyti“, – Sidnėjaus laikraščiui „The Daily Telegraph“ sakė jos sesuo Liza Werner, kuri nurodė esanti senelė.

Laikraštis citavo draugus, sakiusius, kad ji daugiau kaip dešimtmetį gyveno Gold Kouste ir buvo ištekėjusi už australo, dabar jau mirusio.

Į JAV ji atvyko maždaug prieš 20 metų ir, kaip pranešama, gyveno vienuose namuose su S. Paddocku, naujame golfo laukų komplekse dykumoje šalia Meskito (Nevada), 130 km į šiaurės rytus nuo Las Vegaso.

Neaišku, ar jie buvo pora, ar tiesiog draugai. Kai kuriuose pranešimuose ji vadinama jo „nuolatine kompanione“.

Iš didelių sumų lošdavęs S. Paddockas, kuris konfliktų su teisėsauga nėra turėjęs, iš vieno Las Vegaso viešbučio 32 aukšto automato šūviais guldė kantri muzikos koncerto klausytojus, o paskui nusižudė.

Jo išpuolio motyvai vis dar neaiškūs.