Naujienų srautas

Pasaulyje2017.10.02 21:40

Katalonijos referendumo balsalapiai slapta atspausdinti Prancūzijoje

ELTA 2017.10.02 21:40

Milijonai balsavimo biuletenių, naudotų sekmadienį vykusiame Katalonijos referendume dėl nepriklausomybės nuo Ispanijos, buvo slapta atspausdinti Prancūzijoje ir tada pervežti per sieną, pirmadienį pareiškė Katalonijos nepriklausomybės siekį palaikantis aktyvistas. 

Prancūzijos pietvakariuose yra įsikūrusi didžiulė katalonų bendruomenė ir jos spaustuvininkai sutiko atspausdinti kelis milijonus balsalapių.

„Prie šios užduoties dirbę žmonės nenori būti identifikuoti, nes Ispanijos teisėjai gali bandyti persekioti juos teismo keliu arba prašyti jų ekstradicijos. Norėjome parodyti savo solidarumą bei kad sienos mūsų neatskiria“, – sakė aktyvistas iš Prancūzijos.

Perpinjano mieste Pietų Prancūzijoje ir jo apylinkėse gyvena apytikriai 450 tūkst. Prancūzijos katalonų, tačiau jie ne taip aktyviai dalyvauja separatistiniame judėjime kaip jų bendraminčiai Ispanijoje.

Katalonijos gyventojai sekmadienį balsavo referendume dėl nepriklausomybės. Paaiškėjo, kad 90 procentų referendumo dalyvių yra už Katalonijos nepriklausomybę. Referendumas sukėlė tikrą sąmyšį Ispanijoje, centrinė vyriausybė Madride laiko referendumą neteisėtu ir nori žūtbūt užkirsti kelią Katalonijos nepriklausomybės paskelbimui.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi