Naujienų srautas

Pasaulyje2017.10.02 18:35

Katalonijos lyderis prašo tarptautinės bendruomenės tarpininkavimo

BNS 2017.10.02 18:35

Katalonijos lyderis Carlesas Puigdemontas pirmadienį paragino tarptautinius tarpininkus padėti išspręsti politinę krizę tarp jo regiono separatistinės vyriausybės ir Madrido, praėjus dienai po Katalonijos valdžios paskelbtos pergalės uždraustame nepriklausomybės referendume.

Kalbėdamas su žurnalistais jis prašė „tarpininkavimo“, „kuris reiškia, kad privalo dalyvauti trečia šalis“ – tarptautinė tarpininkė, kad tarpininkavimas būtų „efektyvus“.

Tuo metu pirmadienį katalonai plūdo į Barselonos centrines gatves, protestuodami prieš referendumą lydėjusį smurtą, blokuodami kelius ir skanduodami frazę „Šios gatvės visada bus mūsų“ (Els carrers seran sempre nostres), tapusia Katalonijos referendumo judėjimo šūkiu.

Ispanijos riaušių policija sekmadienį įsiveržė į daugelį balsavimo apylinkių Katalonijoje, mėgindama sustabdyti plebiscitą dėl nepriklausomybės. Pareigūnams vaikant minias daug kur kilo susirėmimų, per kuriuos secesijos šalininkai buvo mušami guminėmis lazdomis, į juos buvo šaudoma guminėmis kulkomis.

Madridas anksčiau perspėjo Katalonijos atsiskyrimo siekiančius regiono lyderius, kad jie negali rengti referendumo, kurį teismai paskelbė nekonstituciniu ir kuris suskaldė regiono gyventojus.

Tačiau Katalonijos lyderiai pareiškė, kad regiono gyventojai turi teisę priimti sprendimą dėl savo ateities ir plebiscito neatšaukė.

Remiantis vietos valdžios pareigūnų pateiktais duomenimis, po sekmadienio susirėmimų su policija medikų pagalbos prireikė daugiau nei 800 žmonių.

C. Puigdemontas pirmadienį taip pat reikalavo, kad Madridas „išvestų visas policijos pajėgas, kurios buvo įvestos į Kataloniją šioms represijoms“.

Ankstų pirmadienio rytą Katalonijos vyriausybė paskelbė, kad 90 proc. referendumo dalyvių išreiškė palaikymą šio šiaurės rytinio Ispanijos regiono nepriklausomybei. Nepaisant Madrido trukdymų, balsavime dalyvavo daugiau nei 42 proc. rinkėjų.

Netrukus C. Puigdemontas pareiškė, kad jo regionas „laimėjo teisę tapti nepriklausoma valstybe“.

Jis taip pat pranešė, kad 73 katalonai pateikė skundus dėl žiauraus policijos pareigūnų elgesio.

„Tai buvo didžiausio nereikalingo smurto diena, kurią mes išgyvenome per pastaruosius 40 metų“, – sakė C. Puigdemontas, kalbėdamas apie keturis pastaruosius demokratijos dešimtmečius Ispanijoje.

„Tai ne tik negali pasikartoti, bet negali likti nenubausta“, – pridūrė jis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi