Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Opozicija: statant olimpinius kompleksus Sočyje išgrobstyti milijardai

ELTA 2015.09.08 13:45

Statant sporto kompleksus 2014 metų Sočyje vyksiančioms žiemos olimpinėms žaidynėms, anot Rusijos opozicijos, buvo išgrobstyti milijardai.

Statant sporto kompleksus 2014 metų Sočyje vyksiančioms žiemos olimpinėms žaidynėms, anot Rusijos opozicijos, buvo išgrobstyti milijardai.

Opozicionierių lyderis Borisas Nemcovas ir vyriausybės kritikas Leonidas Martiniukas teigia, kad prezidentas Vladimiras Putinas ir jam artimi verslininkai iššvaistė nuo 19 iki 23 mlrd. eurų lėšų iš 39 mlrd., skirtų pasiruošimui olimpiadai, praneša agentūra AFP.

„Žiemos olimpinės žaidynės Sočyje tapo milžinišku sukčiavimu“, – rašo B. Nemcovas ir L. Martiniukas. Jų patekti skaičiai remiasi duomenimis apie tikėtinas išlaidas. Jau ir pats V. Putinas kartą neslėpė pykčio dėl didėjančių kaštų žaidynėms, kurios gali tapti brangiausiu sporto renginiu olimpiados istorijoje.

Ruošiantis olimpinėms žaidynėms Sočyje ne tik statomi nauji sporto kompleksai ir remontuojami jau esami, bet ir atnaujinami keliai ir viešbučiai, tiesiamos naujos geležinkelio linijos. Daugumą projektų vykdo didieji koncernai, kurie arba tiesiogiai priklauso valstybei, arba kurių savininkai palaiko glaudžius santykius su Kremliumi.

Ataskaitoje teigiama, kad iš pavogtų pinigų buvo galima nutiesti 3 tūkst. km greitkelių, pastatyti butus 800 tūkst. žmonių arba tūkstančius ledo ritulio ir futbolo aikščių. Autoriai pareiškė, kad kreipsis į tyrėjus ir prokuratūrą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi