Pasaulyje

2017.10.02 11:00

Žemės drebėjimo Meksikoje aukų padaugėjo iki 361

BNS2017.10.02 11:00

Meksikos pareigūnai informavo, kad rugsėjo 19-ąją šalį sukrėtusio 7,1 balo žemės drebėjimo aukų skaičius išaugo iki 361.

Federalinio civilinės gynybos departamento direktorius Luisas Felipe Puente socialiniame tinkle „Twitter“ parašė, kad Meksike žuvo 220 žmonių. Dar dešimtys žmonių žuvo Moreloso, Pueblos ir dar keliose valstijose.

Stichinės nelaimės aukų skaičius nuolat auga, nes šalies pareigūnai tebetęsia žuvusiųjų paieškas po pastatų griuvėsiais.

Meksiko meras Miguelis Angelis Mancera sakė, kad vieno biuro griuvėsiuose veikiausiai tebėra įstrigę aštuoni žmonės. Iš viso sostinėje sugriuvo 38 pastatai.

Sekmadienį per spaudos konferenciją meras sakė, kad gelbėtojai „intensyviai tebedirba“ nelaimės vietose.

Jis taip pat patvirtino, kad, naujausiais duomenimis, Meksikos sostinėje žuvo 220 žmonių, o vieno iš jų tapatybė dar nėra nustatyta. M. A. Mancera teigė, kad nelaimė nusinešė 136 moterų ir 84 vyrų gyvybes, o 29 iš žuvusiųjų buvo vaikai.

Pasak Meksiko mero, dar 25 žmonės tebėra gydomi ligoninėje; keturių iš jų būklė yra sunki.

Tūkstančiai savanorių civilių valo griuvėsius ir teikia kitokią pagalbą nelaimės vietose; taip pat daugybė žmonių paaukojo pinigų, vaistų bei kitų nukentėjusiesiems reikalingų daiktų.

M.A.Mancera sakė, kad pareigūnai renka tų savanorių duomenų bazę, kad sukurtų tam tikrą „Meksiko nelaimių korpusą, kad žinotume į ką kreiptis, ką aktyvuoti, su kuo susisiekti“ krizės atveju ateityje. Jis pabrėžė, kad šis korpusas bus išskirtinai savanoriškas.

„Neturėtų būti numota ranka į Meksiko civilinės visuomenės solidarią reakciją“, – pridūrė meras.

M.A.Mancera artimiausiomis dienomis pažadėjo pristatyti miesto „skaitmeninį rizikos atlasą“.

Meksikoje žemės drebėjimai gana dažni, nes šalis yra seismiškai aktyviame regione.