Pasaulyje

2017.10.02 20:14

Šaudynių Las Vegase aukų skaičius didėja: žuvo mažiausiai 58 žmonės

LRT.lt, DELFI.lt 2017.10.02 20:14

Mažiausiai 58 žmonės žuvo ir daugiau nei 515 sužeista, kai ginkluotas užpuolikas Las Vegase iš viešbučio „Mandalay Bay“ 32-ajame aukšte esančio numerio pradėjo šaudyti į šalia vykstančio muzikos festivalio klausytojus. Kalbama, kad tai kruviniausios šaudynės JAV istorijoje. Kaip skelbiama, šaudė 64-erių vietos gyventojas Stephenas Paddockas.

Policija pirmadienio naktį (apie 22.30 val. vietos laiku) Las Vegase pranešė apie šaudantį užpuoliką „Route 91“ kantri muzikos festivalio teritorijoje. Vėliau pareigūnas Steve`as Gomezas informavo, kad iš 32-ojo viešbučio aukšto į koncerte buvusius žmones šaudęs užpuolikas nebegyvas. Anot „Deutsche Welle“, šaulys nusižudė prieš SWAT pajėgoms įsiveržiant į viešbučio kambarį, iš kurio jis šaudė. Kambaryje, anot policijos, rasta mažiausiai 10 šautuvų.

Dalis žmonių išvežti į ligoninę su šautinėmis žaizdomis, sakė medicinos centro atstovė spaudai Danita Cohen. Kaip skelbia BBC, aukų mažiausiai 58. Policija skelbia, kad, naujausiais duomenimis, mažiausiai 515 žmonių buvo išvežti į ligonines. 

Policijos atstovai nemano, kad yra daugiau užpuolikų, tik 64-erių S. Paddockas. 

Anksčiau policija skelbė, kad pareigūnai ieško užpuoliko „kompanjonės“ Marilou Danley ir dviejų įtariamojo vardu registruotų automobilių, tačiau dabar, kaip rašo „Reuters“, moteris jau nebelaikoma įtariamąja. 

Į koncertą susirinkę žmonės pasakojo matę šūvių blyksnius „Mandalay“ viešbučio viršutiniuose aukštuose ir girdėję automatinių šūvių papliūpas. Socialiniuose tinkluose paskelbtose nuotraukose ir vaizdo įrašuose matyti šimtai sprunkančių žmonių ir daug gulinčių sužeistų arba žuvusių asmenų.

Už šaudynes Las Vegase atsakomybę prisiėmė teroristinė organizacija „Islamo valstybė“.

Šio tragiško įvykio akivaizdoje šalies vadovė palinkėjo didžiausios stiprybės ir ištvermės aukų šeimoms ir artimiesiems, susitelkimo ir vienybės Las Vegaso ir Jungtinių Amerikos Valstijų žmonėms.

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis taip pat pareiškė užuojautą.

„Vyriausybės vardu reiškiu gilią užuojautą aukų artimiesiems ir šeimoms. Savo mintimis esame kartu su žiauraus išpuolio sukrėstomis Jungtinėmis Amerikos Valstijomis. Tegul jūsų tautos vienybė ir susitelkimas būna atsakas šios tragedijos kaltininkams“, – sako premjeras. 

Savo užuojautą socialiniame tinkle „Twitter“ paskelbė ir JAV prezidentas D. Trumpas.

„Reiškiu giliausią užuojautą ir mintimis esu su siaubingo išpuolio Las Vegase aukomis ir jų šeimomis. Tesaugo jus Dievas!“ – rašė JAV prezidentas.