Pasaulyje

2017.10.01 10:20

Kanadoje avariniu būdu saugiai nusileido „Air France“ keleivinis lėktuvas apgadintu varikliu

BNS2017.10.01 10:20

Bendrovės „Air France“ keleivinis lėktuvas A380 su daugiau kaip 500 žmonių avariniu būdu šeštadienį saugiai nutūpė Kanadoje, vienam variklių patyrus „rimtą gedimą“; keleiviai vėliau pasakojo girdėję garsų trenksmą, po kurio lėktuvą ėmė smarkai kratyti.

Socialiniuose tinkluose paskelbtuose vaizdo įrašuose ir nuotraukose matyti gerokai apgadintas dešiniojo variklio priekis, kurio išorinė danga tiesiog nuplėšta.

Dvigubo denio keleivinis lėktuvas su 496 keleiviais ir 24 įgulos nariais pakilo skristi į Los Andželą iš Paryžiaus, nelaimė įvyko po kelių valandų.

Keleivė Sarah Eamigh sakė Kanados televizijos CBC naujienų laidai išgirdusi „bum“ ir po to lėktuvas ėmė staigiai leistis.

„Salonas ėmė vibruoti; kažkas suklykė, supratom, kad kažkas yra negerai“, – sakė ji.

„Matėme, kaip salonu greitai vaikščioja ekipažo nariai, išgirdome kapitono skelbimą, kad vienas mūsų variklių patyrė sprogimą“, – tęsė S. Eamigh.

Tuomet virš Grenlandijos buvęs lėktuvas buvo nukreiptas Kanados link ir saugiai nutūpė kariniame oro uoste Gus Bėjuje, Kanados rytuose 15 val. 42 min. Grinvičo (18 val. 42 min) Lietuvos laiku, sakė „Air France“ atstovas.

„Visi 520 žmonių buvo saugiai evakuoti be jokių sužeidimų“, – pridūrė jis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.