Naujienų srautas

Pasaulyje2017.09.30 18:00

JAV palaiko ryšį su Šiaurės Korėja ir aiškinasi derybų galimybes, sako R. Tillersonas

BNS 2017.09.30 18:00

Jungtinės Valstijos laiko atvirus ryšio su Šiaurės Korėja kanalus ir aiškinasi, ar jos režimas linkęs pradėti derybas dėl branduolinio ginklavimosi programos nutraukimo, šeštadienį pareiškė JAV valstybės sekretorius Rexas Tillersonas.  

Šį faktą R. Tillersonas atskleidė toliau vystantis žodžių karui tarp JAV prezidento Donaldo Trumpo ir Šiaurės Korėjos lyderio Kim Jong Uno.

„Mes žvalgome [galimybes], todėl neperjunkit kanalo“, – JAV diplomatijos vadovas sakė po Pekine vykusių derybų su Kinijos pareigūnai.

„Mes klausiame. Turime ryšių linijų su Pchenjanu. Nesame tamsoje, užtemdyme – turime porą, tris kanalus, atvirus Pchenjanui, – aiškino jis. – Galime su jais kalbėtis; kalbamės su jais.“

Paklaustas, ar tokių kontaktų tarpininkė yra Kinija, R. Tillersonas atsakė: „(Tai) mūsų pačių kanalai.“

Šeštadienio popietę R. Tillersonas susitiko su aukščiausiais Kinijos diplomatijos pareigūnais ir šalies prezidentu Xi Jinpingu. Pagrindinės jų derybų temos – branduolinė krizė Korėjos pusiasalyje ir pasiruošimai lapkritį planuojamam D. Trumpo vizitui Kinijoje.

Prieš R. Tillersonui atskleidžiant, kad ryšiai su Pchenjanu vis dėlto palaikomi, Šiaurės Korėjos valstybinė agentūra, atsakinga už užsieniui skirtą propagandą, pažėrė naujų įžeidimų D. Trumpui: išvadino JAV lyderį „senu psichopatu“, užsibrėžusiu atlikti „savižudišką žingsnį – prisišaukti branduolinę katastrofą, paversiančią Ameriką ugnies jūra“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi