Pasaulyje

2017.09.29 12:40

Minskas: pratybose „Zapad“ dalyvavę Rusijos kariai išvyko iš Baltarusijos

BNS2017.09.29 12:40

Paskutinis geležinkelio sąstatas, vežantis Rusijos karius, dalyvavusius didelėse pratybose „Zapad 2017“, ketvirtadienį išvyko iš Baltarusijos, pranešė kariškiai.

Bendrų Rusijos ir Baltarusijos karinių pratybų „Zapad“ aktyvioji dalis vyko rugsėjo 14–20 dienomis Baltarusijoje ir Rusijos Kaliningrado, Leningrado bei Pskovo srityse. Tokios pratybos yra rengiamos kas dveji metai.

„Jau daugiau kaip savaitė praėjo nuo mokomųjų kautynių per bendras Baltarusijos Respublikos ir Rusijos Federacijos strateginių pratybų „Zapad 2017“. Tačiau, kaip žinia, manevrai laikomi pasibaigusiais, kai paskutinis (karinės) technikos vienetas grįš į savo karinį dalinį“, – sakoma Baltarusijos gynybos ministerijos organizuotų mokymų oficialiojoje svetainėje exercise.mil.by paskelbtame pranešime.

„Iš vienos Barysavo geležinkelio stoties namo išvyko paskutinis sąstatas su Rusijos Federacijos ginkluotųjų pajėgų kariais ir technika, dalyvavusiais pratybose „Zapad 2017“. Laikantis tradicijos, paskutiniai į nuolatinio dislokavimo vietas išvyko užnugario aprūpinimo daliniai“, – pridūrė kariškiai.

Kaip nurodo Minskas ir Maskva, šiemet „Zapad“ pratybose dalyvavo apie 12,7 tūkst. karių ir apie 680 karinės technikos vienetų. Baltarusijoje vykusiuose manevruose dalyvavo apie 10,2 tūkst. žmonių, iš jų daugiau kaip 7 tūkst. baltarusių ir apie 3 tūkst. rusų karių.

Rusija ir Baltarusija teigė, kad pratybų pobūdis yra gynybinis ir antiteroristinis. Tačiau Vakarų šalys tvirtino, kad dalyvavusių karių skaičius dirbtinai sumažintas, dalies manevrų nepriskiriant „Zapad 2017“. Pagal tarptautinę teisę, pratybose iki 13 tūkst. karių taikomi mažesni reikalavimai dėl stebėtojų kvietimo.

Antradienį pristatydami šių pratybų pirminį vertinimą, Lietuvos kariuomenės atstovai patvirtino, jog pratybų scenarijus buvo puolamasis – imituotas Baltijos šalių puolimas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.