Pasaulyje

2017.09.27 16:30

Ukrainos premjeras mano, kad gaisras šaudmenų saugykloje Kalynivkoje nebuvo atsitiktinis

BNS 2017.09.27 16:30

Ukrainos vyriausybės vadovas Volodymyras Hroismanas pareiškė, kad asmenys, atsakingi už padėtį Kalynivkoje Vinycios srityje, kur nuo antradienio vakaro dega šaudmenų sandėliai, turi būti patraukti atsakomybėn.

„Turime atlikti nuodugnų tyrimą ir suprasti priežastį, dėl kurios susidarė ši nepaprastoji situacija. Tai mūsų, Ukrainos, kariuomenės arsenalas, ir jis sunaikintas, mano nuomone, neatsitiktinai. Tačiau reikia įsitikinti, kad visi, kurie turėjo būti už jį atsakingi, bus patraukti atsakomybėn. Manau, tai yra absoliučiai principinis klausimas“, – sakė V. Hroismanas trečiadienį vyriausybės posėdyje.

„Pamenu Mariupolį, pamenu Balakliją, šiandien jau Vinycia. Protingi daro išvadas, kvailiai kartoja klaidas. Manau, šiandien įvyks karinio kabineto posėdis, kuriam pirmininkaus vyriausiasis ginkluotųjų pajėgų vadas, šalies prezidentas. Jame bus išanalizuota situacija ir padarytos atitinkamos išvados“, – pažymėjo premjeras.

Ukrainos prezidentas Petro Porošenka dėl sprogimų šaudmenų sandėliuose Kalynivkos mieste nusprendė sušaukti karinio komiteto posėdį, kuriame dalyvaus V. Hroismanas, Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos (NSGT) sekretorius Oleksandras Turčynovas, teisėsaugos ir gynybos žinybų vadovai.

Per gaisrą ir sprogimus apie 70 proc. šaudmenų saugyklos teritorijos nenukentėjo, pranešė ginkluotųjų pajėgų generalinio štabo atstovas Vladyslavas Selezniovas.

„Su bepilotės skraidyklės pagalba buvo ką tik išžvalgyta saugyklos teritorija. Nustatyta, kad apie 70 proc. teritorijos nuo gaisro nenukentėjo“, – sakė jis per spaudos konferenciją Kijeve.

V. Selezniovas pažymėjo, kad šiuo metu saugyklos teritorijoje vis dar fiksuojami pavieniai šaudmenų sprogimai, bet prie administracinės teritorijos šalia saugyklos jau dirba išminuotojų grupės.

„Kareivinėse išjungta elektra. Visi kariai ir darbuotojai evakuoti. Pirmiausia buvo evakuoti šauktiniai – jų būta apie 100“, – sakė jis.

Pasak karininko, šiuo metu gaisro lokalizavimo darbuose karinio dalinio teritorijoje dalyvauja keturi priešgaisriniai tankai.

„Gaisro intensyvumas smarkiai sumažėjęs. Vykdomi gaisro židinių likvidavimo darbai, išminuotojai toliau valo sandėlių teritoriją. Administracinė teritorija praktiškai nenukentėjo“, – pažymėjo jis.

Kaip buvo pranešta anksčiau, per šį incidentą buvo lengvai sužeistos dvi moterys.