Pasaulyje

2017.09.27 13:19

V. Ušackas: taikdarių dislokavimas Rytų Ukrainoje nesiejamas su sankcijomis Rusijai

BNS 2017.09.27 13:19

Kadenciją baigiantis Europos Sąjungos ambasadorius Rusijoje Vygaudas Ušackas pareiškė, kad Bendrija nesieja galimo taikdarių dislokavimo ginkluoto konflikto krečiamoje Rytų Ukrainoje su Maskvai paskelbtų sankcijų laipsniško atšaukimo klausimu, sakoma trečiadienį dienraščio „Kommersant“ paskelbtame interviu.

„Tokios pozicijos Europos Sąjunga nesilaiko, bet visos ES šalys nori pamatyti pažangą normalizuojantis padėčiai Rytų Ukrainoje“, – sakė lietuvis diplomatas.

Pasak jo, Minsko taikos susitarimai, kad ir kokie būtų trapūs, vis dėlto tapo šio konflikto sprendinio bendru pamatu.

„Deja, šie susitarimai ne visiškai įgyvendinami. Manau, šiuo metu (Rusijos prezidento Vladimiro) Putino pateikti ir anksčiau (Ukrainos) prezidento (Petro) Porošenkos išsakyti pasiūlymai dėl būtinybės įvesti į Donbasą (Rytų Ukrainą) taikdarių pajėgas turėtų būti nagrinėjami atsižvelgiant į Minsko susitarimus“, – aiškino V. Ušackas.

„Šis žingsnis būtų svarbus normalizuoti mūsų santykiams, nes dabartinis status quo neatitinka nei Rusijos, nei Ukrainos, nei ES, nei Donbase gyvenančių žmonių interesų“, – pabrėžė jis.

ES ambasadorius pridūrė, kad Rusijai taikomų sankcijų tikslas yra daryti spaudimą Maskvos sprendimams.

„Ir esu įsitikinęs, kad šia prasme sankcijos atliko prevencinį vaidmenį. Prisiminkite: dar prieš trejus metus žodį „Novorosija“ girdėdavome ne vien iš „nepriklausomų“ ekspertų, bet ir rimtų politinių veikėjų lūpų. Šis projektas turbūt turėjo apimti reikšmingą Ukrainos teritorijos dalį. Dabar apie jį nebegirdime, ir manau, kad tai iš dalies yra Vakarų sankcijų poveikio rezultatas“, – pažymėjo V. Ušackas.