Naujienų srautas

Pasaulyje2017.09.26 10:16

Šiaurės Korėja į šalies rytinę pakrantę perkėlė lėktuvus

BNS 2017.09.26 10:16

Šiaurės Korėja, anot žiniasklaidos, perkėlė lėktuvus į šalies rytinę pakrantę. Be to, komunistinė šalis ėmėsi tolesnių priemonių savo gynybiniams pajėgumams gerinti, antradienį pranešė Pietų Korėjos naujienų agentūra „Yonhap“, kuria remiasi agentūra „Reuters“.

Praėjusį savaitgalį JAV į tarptautinę oro erdvę į rytus nuo Šiaurės Korėjos nusiuntė ilgojo nuotolio bombonešius. Tai buvo pirmas kartas šį šimtmetį, kai amerikiečių naikintuvai ar bombonešiai nuskrido taip toli į šiaurę nuo demilitarizuotos zonos, skiriančios Šiaurės ir Pietų Korėją. 

Pastaruoju metu Šiaurės Korėja ir JAV aštrino ir savo retoriką. Pchenjanas apkaltino JAV paskelbus karą ir grasina numušti amerikiečių bombonešius. 

JAV prezidento Donaldo Trumpo savaitgalio pareiškimas vienareikšmiškai yra karo paskelbimas, pirmadienį Niujorke sakė Šiaurės Korėjos užsienio reikalų ministras Ri Jong Ho. „Mes turime teisę imtis atsakomųjų priemonių. Tarp jų yra teisė numušti JAV strateginius bombonešius, net jei jie nėra mūsų šalies oro erdvėje“, – pabrėžė jis.

D. Trampo atstovė Sarah Sanders pakomentavo: „Mes neskelbėme karo Šiaurės Korėjai“. Tokie teiginiai esą yra tiesiog absurdiški.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi