Pasaulyje

2015.09.08 13:45

16 afganistaniečių nužudęs JAV karys teisme prisipažins kaltu

ELTA2015.09.08 13:45

JAV karys, teisiamas už 16 afganistaniečių civilių nužudymą, prisipažins kaltu, kad išvengtų mirties bausmės, teigia jo advokatai.

JAV karys, teisiamas už 16 afganistaniečių civilių nužudymą, prisipažins kaltu, kad išvengtų mirties bausmės, teigia jo advokatai.

Vyresnysis seržantas Robertas Balesas kaltu prisipažins per teismo posėdį birželio 5 dieną, praneša BBC.

R. Balesas 2012 metų kovo 11-osios naktį išėjo iš JAV karių bazės Kandaharo provincijoje ir užpuolė du netoliese buvusius kaimus. Dauguma jo aukų buvo moterys ir vaikai. 16 žmonių žuvo ir dar šeši buvo sužeisti. Nužudytųjų šeimos nariai piktinasi, kad kaltininkas išvengs mirties bausmės.

R. Balesas advokatai teigia, kad jis atgailauja dėl savo nusikaltimo, bet neatskleidė, ką tiksliai birželio 5 dieną jis sakys teisėjui. Teisėjas iš karinės bazės, kurioje R. Balesas yra teisiamas, turės patvirtinti jo prisipažinimą, o tuomet kariuomenės prisiekusieji nuspręs, ar iki gyvos galvos kalėti nuteistam R. Balesas bus suteikta teisė į lygtinį paleidimą.

Kai įvyko išpuolis, R. Balesas jau ketvirtą kartą buvo išsiųstas į Afganistaną ir tą dieną vartojo alkoholį bei valiumą. Kario advokatų komanda nustatė, kad prašymas pripažinti jį nepakaltinamu nepasiteisintų. Prokurorai iš pradžių prašė R. Balesui skirti mirties bausmę, bet jau daugiau nei 50 metų nė vienam JAV kariui nebuvo įvykdyta mirties bausmė.

Populiariausi

Protestai Baltarusijoje

Pasaulyje

2020.09.18 08:01

Įvykiai Baltarusijoje. Pareigūnai prieš protestuotojus naudoja seksualinį smurtą – pasirodė liudijimas Minskas žada proporcingą reakciją ES sankcijoms, atnaujinta 20.12

20
Lenkijos ir Baltarusijos pasienis (asociatyvi nuotr.)

Pasaulyje

2020.09.18 10:35

Minske esantis Milta: Lukašenkos pareiškimą uždaryti sienas ignoravo net propaganda, realių veiksmų nebus Baltarusijos pasienio tarnyba sienų uždarymo nemini; atnaujinta 13.01

19