Naujienų srautas

Pasaulyje2017.09.25 10:59

Netoli Meksikos pakrantės siaučia atogrąžų audra Pilar

BNS 2017.09.25 10:59

Ramiajame vandenyne šiaurės kryptimi slenkanti atogrąžų audra Pilar į vakarinę Meksikos pakrantę, netoli Puerto Valjartos kurorto, atnešė smarkų vėją ir daug lietaus.

Pilar nešamo vėjo gūsių greitis sekmadienio vakarą siekė 65 km/val., o jos centras buvo apie 155 km į pietus nuo Masatlano. Audra slinko šiaurės kryptimi, apie 13 km/val. greičiu.

Manoma, kad artimiausiomis dienomis audra nesitrauks nuo Meksikos pakrantės, o Najarito ir Sinaloa valstijose prognozuojamos smarkios liūtys. Atogrąžų audros atnešti vėjai siautėja beveik 100 km ruože.

JAV Nacionalinio uraganų centro teigimu, Meksikos pakrantėse gali iškristi 7–18 cm kritulių.

Atlanto vandenyne šiuo metu siaučia du uraganai, tačiau jie yra gana toli nuo JAV Rytų pakrantės ir pavojaus jai nekelia. Vis dėlto, meteorologų teigimu, uraganas Maria gali pasiekti Šiaurės ir Pietų Karolinas bei Vidurio Atlanto pakrantėje įsikūrusias valstijas.

Praėjusią savaitę 4-os kategorijos uraganas Maria nuniokojo Puerto Riką, tačiau dabar jis nusilpo iki 2-os kategorijos. Audra neša vėją, kurio greitis siekia 150 km/val. Uraganas sekmadienio vakarą slinko šiaurės kryptimi apie 13 km/val. greičiu.

Marios centras yra apie 625 km į pietus-pietryčius nutolęs nuo Hateraso kyšulio Šiaurės Karolinoje.

Kiek toliau jūroje siaučia uraganas Lee, kurio vėjo greitis siekia 150 km/val. Audros centras yra apie 1 450 km į rytus nuo Bermudos ir slenka rytų-pietryčių kryptimi 6 km/val. greičiu.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi