Pasaulyje

2017.09.25 11:57

Balyje dėl ugnikalnio išsiveržimo masiškai evakuoti gyventojai

LRT RADIJAS, LRT.lt, BNS 2017.09.25 11:57

Balyje dėl ugnikalnio išsiveržimo grėsmės evakuota apie 50 tūkst. gyventojų. Daugelis jų priversti glaustis laikinose prieglaudose.

Indonezijos nacionalinė nelaimių valdymo tarnyba (BNPB) pirmadienį paskelbė, kad evakavosi 48 540 žmonių, bet tikimasi, kad šis skaičius didės, nes pavojaus zonoje gyvena daugiau kaip 60 tūkst. žmonių.

„Vis dar yra žmonių, kurie nenori būti evakuoti, – spaudos konferencijoje sakė BNPB atstovas Sutopo Purwo Nugroho. – Pirmoji priežastis – kad kalnas dar neišsiveržė. Antra, jie nerimauja dėl savo gyvulių.“

Suaktyvėjus seisminiam aktyvumui, pareigūnai penktadienį paskelbė aukščiausio laipsnio pavojų ir nurodė žmonėms būti ne arčiau kaip už 9 km atstumu nuo kraterio.

Iš ugnikalnio apylinkių taip pat buvo išvežta maždaug 2 tūkst. karvių.

Nengahas Satiya, kuris su žmona namus paliko prieš tris dienas, sakė, kad kartas nuo karto grįžta į pavojaus zoną pasirūpinti kiaulėmis ir vištomis.

„Mūsų kaime daug gyvulių, bet niekas jų neima. Mes pakaitomis grįžtame jų pašerti“, – naujienų agentūrai AFP sakė N. Satiya.

Balio sostinėje Denpasare esančio tarptautinio oro uosto, kuriuo per metus pasinaudoja milijonai užsienio turistų, darbas kol kas nebuvo paveiktas.

Per vėliausią Agungo išsiveržimą 1963 metais žuvo apie 1 100 žmonių.

Pasak geologų, išsiveržimas gali įvykti bet kurią akimirką. Pastarosiomis dienomis aplink ugnikalnį įvyko šimtai žemės drebėjimų, jo paviršiuje veržiasi magma.