Pasaulyje

2017.09.24 14:40

Buvęs Vatikano auditorius teigia buvęs pašalintas, nes tyrė nelegalią veiklą

ELTA 2017.09.24 14:40

Buvęs Vatikano vyriausiasis auditorius, iš pareigų be paaiškinimo pasitraukęs birželį, sekmadienį pareiškė, kad tai padarė ne savo valia bei buvo priverstas pasitraukti, nes tyrė galimai nelegalią veiklą.

„Leiskite pasakyti atvirai: aš neatsistatydinau savanoriškai. Man buvo grasinama suėmimu“, – interviu Italijos leidiniams pareiškė Libero Milone.

Didžiąją karjeros dalį audito įmonėje „Deloitte & Touche“ dirbęs ir 2015 m. į Vatikaną persikėlęs auditorius teigė, kad aukšti Vatikano pareigūnai norėjo sujaukti popiežiaus Pranciškaus finansų reformą.

„Aš stipriai palaikau popiežių. Su juo turėjau labai stiprų ir nenupasakojamą ryšį, bet per paskutinius 18 mėnesių jie man neleido su juo matytis. Akivaizdu, kad jie nenorėjo, jog popiežiui papasakočiau apie savo pamatytus dalykus“, – sakė jis.

L. Milone susitarimas neleidžia jam konkrečiai pasakoti apie nelegalią veiklą. Tačiau auditorius teigia, kad jo bėdos prasidėjo tada, kai jis pasamdė nepriklausomą įmonę, kuri turėjo ištirti, ar jo komandos kompiuteriai yra užkrėsti.

Vatikanas jį apkaltino jį samdymu pašalinių įmonių, kurios esą šnipinėjo pareigūnus.

Vatikanui pasamdžius L. Milone buvo teigiama, kad jis bus „visiškai nepriklausomas“ ir turės teisę peržiūrėti kiekvieno departamento buhalteriją.