Pasaulyje

2017.09.23 18:12

Prancūzijos kairieji protestuoja prieš E. Macrono darbo rinkos reformą

Dešimtys tūkstančių kairiųjų pažiūrų prancūzų atsiliepė į partijos „Nenugalėta Prancūzija“ lyderio Jeano-Luco Melenchono raginimą vėl išeiti į gatves ir protestuoti prieš prezidento patvirtintą darbo rinkos reformą.

Reforma,  pasak vyriausybės, siekiama sumažinti nedarbą. Jeanas-Lucas Melenchonas, buvęs ketvirtas per prezidento rinkimus, tapęs pagrindiniu Emmanuelio Macrono oponentu, kai respublikonai susiskaldę, o socialistai itin silpni,  permainas pavadino socialiniu valstybės „perversmu“.

Daugumos prancūzų nuomone, reforma gal ir sustiprins Prancūzijos konkurencingumą, bet dirbančiųjų padėties nepagerins. Ekspertų nuomone, krintantis populiarumas E. Macronui esą nerūpi, jis žino, kad vadinamoji „gatvė“ jo nenugalės.

„Kai kurie socialistų lyderiai dabar kuria savas partijas, klubus, partija visai susiskaldžiusi, išgyvena šoką, tad vienintelė opozicijos jėga kairėje – Jeanas-Lucas Melenchonas. Emmanueliui Macronui sunkumų kelia tai, kad Melenchonas ekstremistas. Bet, kita vertus, Macronui tai į naudą, nes jam oponuojanti jėga oponuoja ir Europai. Gal kam šalyje patinka pareiškimai prieš kapitalizmą, bet tai ne ta idėja, kuri galėtų suvienyti prancūzų daugumą“, – sakė darbo santykių ekspertas Raymond Soubie.