Naujienų srautas

Pasaulyje2017.09.23 15:47

Maskvoje nuo paminklo Kalašnikovui pašalintas vokiško automato atvaizdas

BNS 2017.09.23 15:47

Praėjus vos kelioms dienoms po paminklo Rusijos ginklų konstruktoriui Michailui Kalašnikovui atidengimo Maskvoje darbininkai nupjovė jo dalį, vaizduojančią vokišką ginklą, daugelio nuomone, tapusį automato AK-47 prototipu.

Antradienį atidengtą paminklą sudaro didžiulė M. Kalašnikovo statula ir šalimais pastatyta statula, vaizduojanti Šv. Jurgį, nudobiantį slibiną ietimi su AK-47 pavidalo antgaliu.

Ant skulptūros postamento metalinio bareljefo buvo pavaizduoti įvairūs Kalašnikovo automato modeliai, bet ekspertai atkreipė dėmesį, kad ten taip pat pavaizduotas nacistinėje Vokietijoje sukurto automatinio šautuvo „Sturmgewehr“ (StG 44) brėžinys.

Žiniasklaidos pranešimuose sakoma, kad šio ginklo atvaizdas buvo pašalintas penktadienį.

Minėtą bareljefo dalį kampiniais šlifuokliais nupjovė darbininkai, bet per šią operaciją taip pat iškilo nesklandumų. Kaip nurodė televizija NTV, policijos pareigūnams pasidomėjus, kodėl pjaustomas paminklas, darbininkai negalėjo pateikti jokio leidimo atlikti šiuos darbus, todėl jie buvo sulaikyti ir išvežti apklausti.

Visgi greitai paaiškėjo, kad darbai buvo suderinti su Maskvos valdžia, tad darbininkai buvo paleisti.

Valstybinė naujienų agentūra TASS citavo Rusijos kultūros ministrą Vladimirą Medinskį: „Vienas didelis privalumas – dabar visi žinos, kad AK ir vokiečių automatas pagal savo konstrukciją yra visiškai skirtingi ginklai.“

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi