Pasaulyje

2017.09.21 15:40

Šiaurės Korėja D. Trumpo grasinimą vadina „šuns lojimu“

BNS2017.09.21 15:40

Šiaurės Korėjos užsienio reikalų ministras neteikė reikšmės JAV prezidento Donaldo Trumpo tūžmingam grasinimui sunaikinti jo šalį, palygino jį su „šuns lojimu“ ir sakė, kad Pchenjano tokia retorika nesulaikys.

Antradienį sakydamas savo pirmąją kalbą Jungtinių Tautų Generalinėje Asamblėjoje, D. Trumpas perspėjo Šiaurės Korėją, kad Vašingtonas ją „visiškai sunaikins“, jei bus užpulta Amerika ar jos sąjungininkės.

Ši karinga kalba buvo pasakyta kelis mėnesius augant įtampai dėl Pchenjano ginklų programos laimėjimų. Tarp šių pasiekimų – nepaisant sankcijų atliktas šeštas branduolinis bandymas ir kelios balistinės raketos, paleistos praskrieti virš Japonijos arba netoli jos.

Atvykusį į Niujorką dalyvauti JT susitikimuose, Šiaurės Korėjos užsienio reikalų ministrą Ri Yong Ho pasitiko žurnalistų klausimai apie D. Trumpo kalbą. Jis atsakė pacituodamas patarlę.

„Yra posakis, kad žygis tęsiasi, net jei šunys loja, – trečiadienį eidamas į savo viešbutį pasakė Ri Yong Ho. – Jei jie bando šokiruoti mus lojimu, tai tikrai šuns sapnas.“

Korėjiečių kultūroje „šuns sapnas“ reiškia beprasmišką dalyką.

Izoliuota ir skurdi Šiaurės Korėja sako, kad jai reikia tvirtos branduolinės atgrasomosios priemonės apsisaugoti nuo agresyvių Jungtinių Valstijų. Šis autokratiškas režimas militarizmą pavertė savo ideologijos centru.

Pchenjanas yra deklaravęs tikslą turėti galimybes smogti JAV žemyninei daliai ir pastarosiomis savaitėmis puikavosi savo ginklų programos laimėjimais. Rugsėjo mėnesį atliktą branduolinį bandymą Šiaurės Korėja vadino vandenilinės bombos, sumažintos tiek, kad ją galėtų nešti raketa, bandymu.

Liepos mėnesį Šiaurės Korėja išbandė dvi tarpžemynines balistines raketas, kurios, kaip atrodo, galėtų pasiekti didelę JAV žemyninės teritorijos dalį.

Šios vis įžūlesnės provokacijos bandė JAV ir jų sąjungininkių kantrybę.

D. Trumpas Šiaurės Korėjos lyderį Kim Jong Uną yra pavadinęs „raketininku“ ir sakęs, kad jis leidosi į „savižudžio misiją“.

Trečiadienį Japonijos premjeras Shinzo Abe JT sakė, kad dialogas su Šiaurės Korėja neveiks.

Tokie komentarai tikriausiai privers nerimauti Kiniją – vienintelę svarbią Šiaurės Korėjos sąjungininkę ir prekybos partnerę, kuri nuolat ragindavo atnaujinti derybas.

Stebėtojai sako, kad nepaisant griežtos retorikos bet koks karinis atsakas galėtų sukelti niokojamo konflikto pavojų milijonams žmonių.

Šiaurės Korėja pastiprino savo pietinę sieną dideliu artilerijos arsenalu, kuriam yra lengvai pasiekiama vos už 55 km esanti Pietų Korėjos sostinė Seulas.

Japonija taip pat yra pasiekiama Šiaurės Korėjos raketoms, be to, ir pačioje Šiaurės Korėjoje gyvena milijonai režimo kontroliuojamų žmonių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.