Pasaulyje

2017.09.20 18:50

Saudo Arabijoje per nacionalinę šventę į stadioną bus įleistos ir moterys

BNS 2017.09.20 18:50

Saudo Arabijoje per šalies nacionalinę šventę, pirmą kartą į stadioną, į kurį anksčiau buvo įleidžiami tik vyrai, kartu su savo šeimomis galės patekti ir moterys.

Šeimos bus įleidžiamos į karaliaus Fahdo stadioną Rijade, kur dažniausiai vyksta futbolo rungtynės, ir sėdės atskirai nuo vienišų vyrų, šį savaitgalį šaliai minint karalystės 87-tąją nacionalinę šventę.

„Stadione pasiruošta priimti apie 40 tūkst. žmonių, vietos paskirstytos vienišiems asmenims ir šeimoms, kurios sėdės atskirai“, – cituodama šalies Generalinę pramogų tarnybą pranešime sakė Saudo Arabijos spaudos agentūra.

Šių metų šventė skirsis nuo ankstesnių švenčių karalystėje, kur moterims iš esmės yra draudžiama lankytis stadionuose dėl griežtų lyčių atskyrimo viešose vietose taisyklių.

Saudo Arabijoje galioja vienos griežčiausių taisyklių moterims, tai vienintelė šalis pasaulyje, kur moterims neleidžiama vairuoti.

Pagal šalies globos sistemą, vyriškos lyties šeimos narys, įprastai tėvas, vyras arba brolis, turi suteikti teisę moteriai mokytis, keliauti ar užsiimti kita veikla.

Tačiau regis karalystė švelnina kai kurias nusistovėjusias taisykles, siekdama įgyvendinti savo ekonominių ir socialinių reformų planus „Vision 2030“.

Liepos mėnesį žmogaus teisių aktyvistai džiaugėsi švietimo ministerijos nors ir „uždelsta“ reforma – mergaitėms valstybinėse mokyklose leista sportuoti.