Pasaulyje

2015.02.12 21:37

Japonija piktinasi D. Medvedevo vizitu Kurilų salose

2015.02.12 21:37

Rusijos ministras pirmininkas Dmitrijus Medvedevas savo vizitu Kurilų salose papiktino Japoniją, informuoja BBC.  

Rusijos ministras pirmininkas Dmitrijus Medvedevas savo vizitu Kurilų salose papiktino Japoniją, informuoja BBC.

Rusijos ministras pirmininkas Dmitrijus Medvedevas antradienį atvyko į Kurilų salyną, dėl kurio Rusija varžosi su Japonija. Japonija tvirtina, kad keturios Kurilų salos priklauso jai, ir pareiškė, kad D. Medvedevo vizitas pablogins šalių santykius. Valstybinė Rusijos žiniasklaida pranešė, kad ministras pirmininkas apžiūrės keletą industrinių ir socialinių projektų bei susitiks su vietos gyventojais.

Rusija ir Japonija dar nepasirašė oficialios taikos sutarties, kuria būtų nutraukiamas Antrasis pasaulinis karas, nes valstybės nesutaria dėl pietinių Kurilų salų. Salos anksčiau priklausė Japonijai, bet Antrojo pasaulinio karo pabaigoje jas užėmė Sovietų Sąjunga.

„RIA Novosti“ pranešė, kad D. Medvedevas anksčiau sakė, jog apsilankys Kurilų salose, nes „tai yra svarbi Rusijos teritorijos dalis“. Jis pridūrė, kad Rusijos valdžios atstovai ir anksčiau lankėsi šiose salose, o naujasis ministrų kabinetas tęs šią tradiciją.

D. Medvedevas lankėsi Kurilų salose 2010 metų lapkritį. Tai buvo pirmas Rusijos vadovo vizitas Kurilų salose, ir dėl to kilo diplomatinis ginčas su Tokiju. Tuomet Japonija pareiškė, kad vizitas yra „nedovanotinas įžeidimas“. Maskva siūlė Tokijui bendradarbiauti Kurilų salose su sąlyga, kad Tokijas nereikš pretenzijų į šias teritorijas, bet gerins Rusijos ir Japonijos ekonominius ryšius.

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.