Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Sirijos sukilėliai kritikuoja Nacionalinę opozicijos koaliciją

ELTA 2015.09.08 13:45

Sirijoje kovojantys sukilėliai užsipuolė užsienyje veikiančią Sirijos nacionalinę opozicijos koaliciją, praneša BBC.

Sirijoje kovojantys sukilėliai užsipuolė užsienyje veikiančią Sirijos nacionalinę opozicijos koaliciją, praneša BBC.

Sirijoje kovojančios sukilėlių grupių organizacija Revoliucinis judėjimas paskelbė pareiškimą, kad koalicija dėl didėjančių nesutarimų nesugeba atstovauti Sirijos revoliucijai ir vykdyti savo įsipareigojimų. Sukilėliai teigia, kad opozicijos koalicija pasidavė akivaizdžiam trečiųjų šalių kišimuisi. Revoliucinis judėjimas reikalauja, kad bent pusę Sirijos nacionalinės koalicijos institucijų sudarytų „revoliucinės pajėgos“.

Šis pareiškimas iki šiol ryškiausiai parodė, kad Sirijos opozicijos vadovybėje vyrauja visiška netvarka. Tuo metu Rusija ir JAV birželio mėnesį organizuoja Sirijos taikos konferenciją ir nesutariama, kas joje turėtų atstovauti Sirijos opozicijai ir derėtis su prezidento Basharo al-Assado režimu.

Jungtinių Tautų (JT) žmogaus teisių taryba trečiadienį svarstys rezoliuciją, kuria siūloma pasmerkti „užsienio kovotojų“ naudojimą mūšiuose strategiškai svarbiame Kusayro mieste Sirijoje.

„Užsienio kovotojai“ – tai Kusayro mūšiuose dalyvaujanti Libano grupuotė „Hezbollah“, kuri remia Sirijos vyriausybę. Sirijos sukilėlių gretose taip pat yra kovotojų iš užsienio.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi