Pasaulyje

2017.09.20 08:33

Ispanijos valdžia atsiskyrėliams katalonams grasina baudžiamąja atsakomybe

Katalonai rimtai nusiteikę atsiskirti nuo Ispanijos, tačiau centrinė valdžia tam rimtai priešinasi. Ginčas persikėlė į teismus, o žmonės išėjo į gatves.

Spalio 1-ąją turėjusio vykti referendumo dėl Katalonijos nepriklausomybės, atrodo, nebus. Centrinė Ispanijos valdžia pareiškė darysianti viską, kad išlaikytų vieningą Ispaniją. Ji kreipėsi į Konstitucinį teismą dėl Katalonijos parlamento priimto referendumo įstatymo pripažinimo prieštaraujančiu Konstitucijai, o referendumo organizatoriams pagrasino baudžiamąja atsakomybe.

Referendumo iniciatoriai sako, kad referendumas yra ne nusikaltimas, o laisvė apsispręsti. Vis dėlto centrinė Ispanijos valdžia nusiteikus rimtai. Uždraudė patekti į patalpas, kuriose turėjo vykti balsavimas. Tam pasitelkė gausias policijos pajėgas.

Šiaurės Ispanijos miesto Moljerusos meras buvo Iškviestas į prokuratūrą, nes planavo balsadėžes įrengti tiesiog gatvėje. Referendumo šalininkai atvyko palaikyti mero.

Katalonija, kaip ir kiti 16 autonomiškų Ispanijos regionų, savarankiškai rūpinasi sveikatos apsauga ir švietimu. Regionas mano, kad centrinė valdžia ima daug daugiau nei jam duoda. Nors už atsiskyrimą pasisakanti partija prarado dalį populiarumo, vis dėlto dauguma katalonų pasisako už nepriklausomybę.