Pasaulyje

2017.09.19 14:27

„Zapad 2017“ pratybų metu sraigtasparnis apšaudė žiūrovus

DELFI.lt 2017.09.19 14:27

Žiniasklaida skelbia, kad per karinius mokymus „Zapad 2017“ sraigtasparnis Ka-52 netyčia raketomis apšaudė žiūrovus, stebėjusius manevrus prie „Lužskij“ poligono šalia Sankt Peterburgo. Remiantis 66.ru suteikta informacija, per incidentą sužeisti du žmonės.

Neįvardytas portalo šaltinis teigia, kad raketos „oras-žemė“ į žmones buvo paleistos atsitiktinai. Nukentėjusieji, anot pašnekovo, yra žurnalistai.

Incidentas įvyko rugsėjo 17 arba 18 dieną. Oficialiai apie jį neskelbta.

„Jie skrido į tikslą, liko maždaug 500 metrų, tačiau kažkodėl raketos ėmė ir pasileido pačios. Sprogimo būta smarkaus, sudegė mažiausiai du automobiliai, du žmonės sunkiai sužeisti, šiuo metu jie ligoninėje. Tai buvo treniruotė prieš kažkokį pasirodymą. Greičiausiai nukentėjusieji – žurnalistai“, – teigia pašnekovas.

Tuo metu Rusijos gynybos ministerija pareiškė, kad žiūrovų apšaudymo per pratybas nebuvo. Neva vaizdo įraše matomas incidentas įvyko kitoje vietoje kitu laiku, praneša „Interfax“.

„Visi pranešimai socialiniuose tinkluose apie žurnalistų minios apšaudymą, apie daug nukentėjusiųjų – tyčinė provokacija ar kažkieno asmeninis kvailumas“, – cituojami pareigūnai.