Naujienų srautas

Pasaulyje2017.09.19 12:15

Japonijos šiaurinėje saloje dislokuota priešraketinės gynybos sistema

BNS 2017.09.19 12:15

Japonija savo šiaurinėje Hokaido saloje antradienį dislokavo papildomą priešraketinės gynybos sistemą, pranešė Gynybos ministerijos atstovas.

Šis žingsnis atliktas praėjus kelioms dienoms po to, kai Šiaurės Korėja virš Japonijos teritorijos paleido balistinę raketą,.

Pietiniame Hokaido pakraštyje esančioje ginkluotųjų pajėgų bazėje „popietę dislokuosime sistemą PAC-3“, sakė Kensaku Mizuseki.

Pasak vietos pareigūnų, kitoje Hokaido salos dalyje jau yra dislokuota priešraketinė gynybos sistema „Patriot Advanced Capability 3“ (PAC-3).

Tačiau K. Mizuseki neatskleidė, kur Japonijoje yra daugiau šių sistemų.

Reuters/Scanpix nuotr.

Toks sprendimas buvo priimtas regione išaugus įtampai po per pastarąjį mėnesį Pchenjano surengto šešto branduolinio užtaiso bandymo ir dviejų balistinių raketų bandymų, per kuriuos jos praskriejo virš Japonijos teritorijos.

Šiaurės Korėja yra pagrasinusi „nuskandinti“ Japoniją jūroje, o šeštadienį pareiškė, kad nori pasiekti karinę „pusiausvyrą“ su savo priešininkėmis Jungtinėmis valstijos. Pchenjanas pažadėjo nepaisyti sankcijų ir baigti kurti savo branduolinį arsenalą.

Savo ruožtu Japonijos premjeras Shinzo Abe praėjusią savaitę pareiškė, kad Tokijas negali toleruoti Šiaurės Korėjos „pavojingų provokacinių veiksmų, keliančių grėsmę pasaulio taikai“ ir paragino tarptautinę bendruomenę didinti spaudimą Pchenjanui.

Jungtinių Tautų Saugumo Taryba ketvirtadienį rengia posėdį, per kurį bus aptartas masinio naikinimo ginklų platinimo klausimas bei bus svarstomas sankcijų Pchenjano režimui įgyvendinimas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi