Naujienų srautas

Pasaulyje2017.09.18 18:55

V. Putinas stebėjo „Zapad“ pratybas

ELTA 2017.09.18 18:55

Rusijos prezidentas ir vyriausiasis kariuomenės vadas Vladimiras Putinas pirmadienį stebėjo užsienio prieštaringai vertinamas pratybas „Zapad“, praneša agentūra dpa.

Drauge su gynybos ministru Sergejumi Šoigu ir generalinio štabo vadu Valerijumi Gerasimovu V. Putinas, Kremliaus duomenimis, lankėsi pratybų vietoje netoli Sankt Peterburgo. Rusų ir baltarusių kariai per pratybas, kurios dar truks iki trečiadienio, mokosi atremti menamą NATO puolimą.

Aljansas priekaištauja Rusijai dėl nepakankamo skaidrumo: manevruose esą dalyvauja daugiai karių, nei jos skelbti 12 700.

Per pratybas rusų pajėgos pietinėje šalies dalyje prie Astrachanės paleido „Iskander-M“ tipo raketą, kuri pataikė į taikinį už 480 km esančiame poligone Kazachstane. „Iskander“ raketos gali būti apginkluotos branduoliniais užtaisais. Rusija šių raketų yra dislokavusi ir Kaliningrade.

Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka pratybas ketina stebėti trečiadienį. Pradžioje buvo planuota, kad jis manevruose lankysis taip pat pirmadienį.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi