Pasaulyje

2017.09.17 17:16

Britų policija atlieka kratą namuose, susijusiuose su antru areštu po sprogdinimo traukinyje

BNS 2017.09.17 17:16

Britų policija atlieka kratą vienuose namuose Londono Stanvelo priemiestyje, susijusiuose su antru areštu po sprogdinimo metropoliteno traukinyje.

Sekmadienį policija pranešė, kad krata yra susijusi su šeštadienio vakaro areštu, kai pagal antiteroristinį įstatymą Haunslou rajone vakariniame sostinės pakraštyje buvo suimtas 21 metų vyras. Tai antras vyras, areštuotas dėl įtariamo dalyvavimo penktadienio atakoje Londono metropoliteno traukinyje.

Stanvelas yra maždaug 25 km į pietvakarius nuo Londono centro, pakeliui į Hitrou oro uostą.

Anksčiau policija pradėjo kratą viename name Sanberyje, siejamame su pirmuoju, 18 metų įtariamuoju, kuris buvo areštuotas Doverio uosto teritorijoje prie Lamanšo.

Namai Sanberyje, kuriuose krata tęsiama ir sekmadienį, priklauso pagyvenusiai porai, kuri daug metų globoja vaikus.

88 metų Ronaldas Jonesas ir jo 71 metų žmona Penelope Jones karalienės Elizabeth II buvo apdovanoti už darbą su vaikais, kuriems reikia stabilių namų.

Pranešama, kad kol vyksta krata, sutuoktiniai apsistojo pas draugus. Policija nepateikė detalių apie šią nuodugnią kratą, kuri buvo pradėta dvi valandos po 18-mečio įtariamojo arešto. Sanberis yra į pietvakarius nuo Londono.

Poros draugė Alison Griffiths sakė, kad sutuoktiniai yra „dideli bendruomenės stulpai“ ir kad jie per pastaruosius 40 metų priėmė kelis šimtus vaikų.

Šeštadienį pradedant kratą ir imantis atsargumo priemonių, buvo evakuoti žmonės iš viso rajono, kuriame yra jų namas. Sekmadienį gyventojams buvo leista grįžti, bet Jonesų namas tebėra aptvertas.

Per sprogimą penktadienio ryto piko valandomis Parsons Grino stotyje metropoliteno traukinyje buvo sužeista 30 žmonių.