Pasaulyje

2017.09.16 17:45

Už nepriklausomybę nuo Ispanijos pasisakantys katalonai išėjo į Barselonos gatves

ELTA2017.09.16 17:45

Už nepriklausomybę nuo Ispanijos pasisakantys katalonai išėjo į Barselonos gatves, kad išreikštų paramą daugiau nei 700 merų, kuriems gresia suėmimas už referendumo dėl nepriklausomybės organizavimą, informuoja BBC.

Planuojama, kad balsavimas vyks spalio 1 d. Merus už prisidėjimą prie referendumo siekia apklausti prokurorai. Atsisakius atvykti į apklausas jiems grėstų suėmimas.

Ispanijos valdžia žada blokuoti referendumą, kuriam nepritarė Konstitucinis teismas. Tuo metu Katalonijos regiono atstovai savo planų neatsisako ir teigia, kad balsavimas įvyks nepaisant centrinės valdžios pasipriešinimo.

Be to, prie referendumo organizavimo prisidėsiantys Katalonijos gyvenviečių merai gali būti apkaltinti viešųjų lėšų švaistymu. Kai kurie jų rinkosi aikštėje prie regioninės valdžios būstinės Barselonoje, kad išsakytų paramą Katalonijos regiono prezidentui Carlesui Puigdemontui. Susirinkusiųjų referendumo šalininkų minia skandavo „mes balsuosime“.

Penktadienį Ispanijos valdžia Katalonijos regiono atstovams suteikė 48 valandas per kurias jie turėtų atsisakyti savo planų „rengti nelegalų referendumą“, o jei ne - prarastų biudžeto kontrolės galias.

Ispanijos finansų ministras Cristobalis Montoro perspėjo, kad jau patvirtinta tvarka, leisianti valstybei perimti autonominio regiono finansų kontrolę ir užkirsti viešųjų lėšų švaistymą referendumo organizavimui.   

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.