Pasaulyje

2017.09.16 15:46

Įtariamasis suimtas dėl sprogimo Londone galėjo ketino bėgti iš šalies

BNS, 15min.lt, ELTA2017.09.16 15:46

Šeštadieni Jungtinės Karalystės policija pranešė, kad sulaikytas aštuoniolikmetis, kuris, įtariama, susijęs su penktadienį Londono metro įvykdytu sprogimu. Manoma, kad įtariamasis ketino sprukti iš Didžiosios Britanijos, rašo „The Guardian“.

Teigiama, kad teroristai Doverio uostą ir ten plaukiančius keltus pasirinko dėl jų silpno apsaugos lygio ir naudojosi šiuo uostu, kad gabentų žmones į ir iš Didžiosios Britanijos.

Policija nustatė, kad savadarbis sprogstamasis įtaisas, kuris penktadienį dalinai sprogo Londono „Parsons Green“ metro stotelėje, buvo sukurtas siekiant nužudyti žmones. Sprogmuo buvo detonuotas naudojant laikmatį, o ne mobiliuosius telefonus, kaip per ankstesnes atakas. Įtaise kaip pirminis detonatorius galėjo būti panaudotos dekoratyvinės lemputės, turėjusios susprogdinti pagrindinį sprogstamąjį užtaisą.

Tyrimas tęsiasi ir policija bando nustatyti ar šeštadienį sulaikytas 18-metis įtariamasis turėjo bendrininkų. Detektyvai peržiūri turimą vaizdo kamerų nufilmuotą medžiagą bandydami nustatyti išpuolyje galėjusius dalyvauti asmenis. Įkalčių bus ieškoma ir įtariamojo galimai turėtuose įrenginiuose – telefone ar kompiuteryje. Manoma, kad išpuolį įvykdė islamistai.

18-metį šeštadienio ryte Doveryje sulaikė Kento policija. Jis kol kas laikomas vietos policijos nuovadoje, vėliau bus pergabentas į Pietų Londono policijos stotį.

Pareigūnai paskelbė, kad terorizmo grėsmės lygis penktadienio vakarą šalyje buvo pakeltas iki „kritinio“.

Už penktadienio ryto piko valandą Parsons Grino stotyje metropoliteno traukinyje surengtą sprogdinimą atsakomybę prisiėmė džihadistų judėjimas „Islamo valstybė“ (IS).

Šeštadienį prie Britanijos viešosiose vietose patruliuojančių policijos pareigūnų prisidės kariai.

Per incidentą buvo sužaloti 29 žmonės; dauguma jų patyrė nudegimų, tačiau jų sužalojimai nėra pavojingi gyvybei.

Po nelaimės žiniasklaidoje išplito nuotrauka, kuriame matomas galimai sprogęs objektas – į maišą įdėtas plastikinis kibiras, iš kurio kyšo laidai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt