Naujienų srautas

Pasaulyje2017.09.15 17:01

Londono metro – teroristinė ataka, yra nukentėjusių

DELFI.lt, 15min.lt 2017.09.15 17:01

Penktadienį Londono metro nugriaudėjo sprogimas, kurio metu aplink buvę keleiviai patyrė sužeidimų, pranešė naujienų agentūra „Reuters“. Įvykis tiriamas kaip teroristinis išpuolis.

Sprogimas nugriaudėjo „Parsons Green“ stotyje, apie 8:20 val. ryte. Kaip rašo laikraštis „Metro“, traukinio galinėje dalyje sprogo baltas konteineris, paliktas rankinėje prie vagono durų. Policija skelbia, kad sprogo ne visas užtaisas.

Dėl sprogimo nukentėjo 22 žmonių: dauguma jų patyrė nudegimus, kiti sužeisti grūsties metu. Londono ligoninėje, į kurią vežami nukentėjusieji per incidentą, jau paskelbta nepaprastoji padėtis.

Tai jau 5-tas teroro išpuolis Didžiojoje Britanijoje šiemet. 

Įvykio vietoje dirba policijos pareigūnai ir greitoji pagalba. Londono transporto atstovai „Twitter“ parašė: „tiriame incidentą „Parsons Green“ (stotyje)“

Liudininkai socialiniuose tinkluose teigė, kad žmonės „rėkė ir bėgo kuo toliau nuo traukinių“. Kilo grūstis.

Įvykio vietoje buvęs Alexas Littlefieldas BBC sakė: „Ėjau už kampo „Parsons Green“ stotyje, tada pamačiau platformą, kurioje visi bėgo ir atrodė prislėgti. Mačiau policininkus, ugniagesių brigadą, kurie sakė žmonėms grįžti. Mačiau daug žmonių ir ginkluotą policiją. Buvo daugybė labai, labai sugniuždytų žmonių“, – pasakojo jis. 

BBC žurnalistė teigia mačiusi moterį, kurią išvežė greitoji ir kuri turėjo nudegimų „nuo galvos iki kojų“.

Britanijos premjerė šaukia skubų nacionalinio saugumo komiteto posėdį

Didžiosios Britanijos vyriausybės vadovė Theresa May pareiškė, jog savo mintimis yra kartu žmonėmis, kurie penktadienį nukentėjo per teroristinį aktą Londono metropoliteno traukinyje.

Premjerė taip pat pranešė, kad dėl šio įvykio vėliau penktadienį rengia skubų nacionalinio saugumo komiteto (COBRA) pasitarimą.

„Mintimis esu su Parsons Grine sužeistais žmonėmis ir pagalbos tarnybomis, kurios vėl greitai ir ryžtingai reagavo į numanomą teroristinį incidentą“, – sakė Th. May.

Reuters/Scanpix nuotr.

Užsienio reikalų ministerija neturi duomenų apie nukentėjusius lietuvius

Užsienio reikalų ministerija dėl šio incidento, kuris Londono policijos tiriamas kaip teroristinis, susisiekė su ambasada Jungtinėje Karalystėje. Šiuo metu neturima duomenų, kad per sprogimą būtų nukentėję Lietuvos piliečiai.

„Smerkiame šį teroristinį incidentą ir reiškiame solidarumą su Jungtinės Karalystės žmonėmis ir vyriausybe. Stiprybės visiems nukentėjusiems. Turime išlikti vieningi ir toliau bendradarbiauti kovojant su terorizmu“, – pabrėžė ministras L. Linkevičius, reaguodamas į šį rytą pietvakarių Londono metro stotelėje Parsons Green įvykusį sprogimą. 

Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja Lietuvos Respublikos piliečiams, esantiems Londone, būti budriems, patariama vengti Parsons Green metro stoties prieigų. Šalyje besilankantys asmenys privalo su savimi visuomet turėti galiojančius asmens tapatybės ir kelionės dokumentus. Užsienio reikalų ministerija ragina piliečius atidžiai sekti Jungtinės Karalystės institucijų skelbiamas rekomendacijas bei jomis vadovautis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi