Naujienų srautas

Pasaulyje2017.09.15 10:30

D. Trumpas lanko nusiaubtą Floridą

Donaldas Trumpas lanko uragano Irma nusiaubtus Floridos pietus ir pagyrė spartų gelbėtojų bei elektrikų darbą. Valstijoje, kuri dažnai lemia prezidento rinkimų rezultatus, D. Trumpas paminėjo ir politiką. Be elektros liko jau tik ketvirtadalis valstijos, bet kiekviena valanda gali nusinešti daugiau aukų. Vienuose senelių namuose netoli Majamio 8 žmonės mirė nuo karščio.

Savo akimis Jungtinių Valstijų prezidentas galėjo išvysti, ką pridarė uraganas Irma, prieš keturias dienas praūžęs virš trečiosios pagal dydį valstijos ir pusę jos užgriuvęs smarkiais vėjais bei potvyniais. D. Trumpas apsilankė ten, kur ketvirtosios kategorijos iš penkių audra smogė Floridos žemyninei daliai. Jis susitiko ir su nukentėjusiais – to daugelis pasigedo, kai prieš porą savaičių aplankė uragano Harvey užtvindytą Teksasą, per tą kelionę gyrėsi, kokia didelė minia susirinko jo paklausyti.

„Jei pagalvoji apie neįtikėtiną tos audros galią, nors, deja, žmonės žuvo, tai toks nedidelis skaičius… Žmonės manė, kad tūkstančių tūkstančiai gali mirti. O kai skaičius toks mažas, tai didi padėka jums“, – sakė JAV prezidentas.

Bet prezidentas prisiminė ir politiką – paragino respublikonų gubernatorių kelti kandidatūrą į Senatą bei sakė, kad turčiai savimi pasirūpins, o jo reikalas pasirūpinti vidurine klase. Florida – didžiausia iš svyruojančių valstijų, D. Trumpas čia laimėjo 1 procento skirtumu.

Nors D. Trumpas pagyrė, kad elektros tiekimą mėgina atkurti kaip niekada daug istorijoje meistrų – 30 tūkst. vien iš už valstijos ribų, – vizitą aptemdė žinia iš senelių namų šiauriau Majamio. Ten išduoti kratų orderiai, kai 8 žmonės, vyresni negu 70 metų, rasti nebegyvi karštyje. Tai Floridos aukų skaičių padidino iki 20.

Tris dienas be elektros senelių namai mėgino vėdinti patalpas, bet atskubėję medikai gelbėjo dešimtis gyventojų. Florida vilioja vyresnius žmones šiltu klimatu ir mažais mokesčiais. Iš maždaug 700 senelių namų 150 vis dar neturi elektros. Jos tiekimas buvo nutrūkęs daugiau kaip 10 mln. vartotojų, dabar belikę 2,5 mln.

Daugiau – Vykinto Pugačiausko reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi