Pasaulyje

2017.09.13 12:58

Singapūre kilo pasipiktinimas – pirma moteris prezidentė išrinkta be balsavimo

ELTA 2017.09.13 12:58

Halimah Yacob paskirta pirmąja Singapūro prezidente moterimi, tačiau šį svarbų įvykį aptemdė pasipiktinimas, kad jos išrinkimas į pareigas yra nedemokratiškas. H. Yacob prezidente paskirta be balsavimo, informuoja „The Guardian“.

Musulmonų malajų mažumai priklausančiai, kadaise parlamento pirmininkės pareigas ėjusiai H. Yacob neteko dalyvauti prezidento rinkimuose. Remiantis pranešimais, rinkimai iš viso nebuvo rengiami, nes institucijos nusprendė, kad jos varžovai neatitiko griežtų tinkamumo kriterijų.

Tačiau tai ne pirmas kartas griežtai kontroliuojamame, dešimtmečius tos pačios partijos valdomame Singapūre, kai vyriausybė netinkamais pripažino ir diskvalifikavo kandidatus į prezidento postą, taip išvengiant rinkimų. Didesnis pasipiktinimas kilo dėl to, kad į pareigas galėjo kandidatuoti tik musulmonų malajų bendruomenei priklausantys asmenys.

Oficialiai paskelbus H. Yacob išrinktąja prezidente, socialinėje žiniasklaidoje pasipylė kritika ir pasipiktinimas. Vienas feisbuko vartotojas rašė: „Išrinkta be rinkimų. Na ir pokštas“.