Pasaulyje

2017.09.13 11:51

Mianmaro lyderė praleis itin svarbų JT susitikimą

ELTA 2017.09.13 11:51

Augant kritikai dėl Mianmaro de facto lyderės Aung San Suu Kyi pastangų suvaldyti rohinjų krizę, pranešama, kad ji nedalyvaus kitą savaitę vyksiančiuose Jungtinių Tautų (JT) Generalinės Asamblėjos debatuose, informuoja BBC.

Praėjusį mėnesį prasiveržus smurtui Mianmaro Rachinų valstijoje, apie 370 tūkst. musulmonų rohinjų pabėgo į Bangladešą, sudeginti kai kurie jų kaimai. JT kaltina Mianmaro vyriausybę etniniu valymu.

Rugpjūčio 25 d. Arakano rohinjų gelbėjimo armijai (ARSA) atakavus kelis policijos postus, sulaukta karinio šalies kariuomenės atsako. Mianmaro kariuomenė teigia kovojanti su rohinjų teroristais ir neigia pranešimus, kad yra taikomasi į civilius.

De facto lyderė sulaukia kritikos dėl nepakankamo veiksnumo, siekiant užkirsti smurtą Rachinų valstijoje, kritikai net ragina atimti iš Aung San Suu Kyi Nobelio taikos premiją. Nobelio taikos premijos laureatai Dalai Lama, arkivyskupas Desmondas Tutu ir Malala Yousafzai ragino lyderę sustabdyti smurtą.

Namų arešto sąlygomis 15 metų gyvenusi Aung San Suu Kyi plačiai pripažįstama Mianmaro vyriausybės vadove. Buvo tikimasi, kad ji dalyvaus rugsėjo 19–25 dienomis Generalinės Asamblėjos posėdžio Niujorke metu vyksiančiose diskusijose.

Remiantis „Deutsche Welle“ pranešimais, pirmiausiai Aung San Suu Kyi negali dalyvauti dėl teroristų išpuolių Rachinų valstijoje. Ji, anot atstovo, didžiausią dėmesį skiria padėties sureguliavimui Rachinų valstijoje.

Rohinjai – pilietybės neturinti, daugiausiai iš musulmonų sudaryta mažuma daugiausiai budistų gyventojų turinčiame Mianmare – teigia, kad šalies kariuomenė ir Rachinų valstijos budistai vykdo prieš juos brutalią kampaniją, degina jų kaimus.