Naujienų srautas

Pasaulyje2013.05.28 10:11

Pietų Korėjoje dėl saugumo sustabdyti du branduoliniai reaktoriai

ELTA 2013.05.28 10:11

Pietų Korėjoje du branduoliniai reaktoriai buvo sustabdyti, nes juose rasta nesertifikuotų detalių, informuoja BBC.

Pietų Korėjoje du branduoliniai reaktoriai buvo sustabdyti, nes juose rasta nesertifikuotų detalių, informuoja BBC.

Dėl tos pačios priežasties Branduolinės saugos komisija atidėjo dar dviejų reaktorių paleidimą, bet teigia, kad pavojaus visuomenei nėra. Buvo sustabdyti Šin Kori antrasis reaktorius ir Šin Volsong pirmasis reaktorius. Jie bus vėl paleisti pakeitus nesertifikuotas detales.

Atidėtas Šin Kori pirmojo reaktoriaus, kuris šiuo metu sustabdytas dėl techninės priežiūros darbų, ir naujo Šin Volsong antrojo reaktoriaus paleidimas. Nesertifikuotos šių reaktorių detalės taip pat bus pakeistos. Teigiama, kad nesertifikuotos detalės nėra pagrindinės, tai elektros saugikliai, aušinimo ventiliatoriai ir elektros jungikliai. Šias detales leidžiama naudoti kitose pramonės šakose, bet norint jas naudoti branduoliniuose reaktoriuose reikia gauti tarptautinius saugumo sertifikatus.

Šį mėnesį šeši branduolinės energetikos inžinieriai buvo nuteisti kalėti dėl detalių su suklastotais saugumo sertifikatais tiekimo.

2012 metų pabaigoje Pietų Korėjoje kilus skandalui dėl detalių su suklastotais sertifikatais taip pat buvo sustabdyti du reaktoriai. Pietų Korėjoje yra 23 branduoliniai reaktoriai, kurie generuoja apie trečdalį šalyje sunaudojamos elektros energijos.  

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi