Pasaulyje

2017.09.12 22:35

Vokietija švelnina poziciją dėl ginklų pardavimo Turkijai

ELTA 2017.09.12 22:35

Vokietijos kanclerė Angela Merkel antradienį teigė, kad Vokietija tik apribos kai kurių ginklų pardavimą Turkijai, o ne įšaldys didžiausius ginklų pardavimo sandorius, kaip buvo skelbta anksčiau. Vokietija savo poziciją sušvelnino po to, kai Ankara pareiškė, kad ginklų pardavimo nutraukimas pakenktų bendrai jų kovai su grupuote „Islamo valstybė“ (IS), praneša naujienų agentūra „Reuters“.

A. Merkel pasisakė praėjus dienai po to, kai Vokietijos užsienio reikalų ministras Sigmaras Gabrielis pareiškė, kad Berlynas sustabdė visus pagrindinius ginklų eksporto sandorius su NATO partnere Turkija. Tai jis motyvavo blogėjančia žmogaus teisių padėtimi šalyje ir įtemptus diplomatinius santykius.

Transliuotojui NDR kanclerė sakė, kad kiekvienu atveju Vokietija dėl ginklų pardavimo Turkijai spręs atskirai, ir pabrėžė, kad Berlynas su Ankara saugumo klausimais bendradarbiauja.

„Mes taip pat ir toliau kartu kovosime prieš „Islamo valstybę“, – pridūrė A. Merkel.

Šalių santykiai pradėjo prastėti nuo to laiko, kai Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas po nepavykusio bandymo įvykdyti perversmą pradėjo susidorojimo su politiniais oponentais kampaniją.