Pasaulyje

2017.09.12 16:08

Šiaurės Korėja įspėja JAV dėl jų laukiančių „didžiulių kančių“

ELTA 2017.09.12 16:08

Šiaurės Korėja antradienį atmetė Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Tarybos priimtą rezoliuciją, kuria sugriežtintos šaliai taikomos sankcijos, ir pareiškė, kad Jungtinės Valstijos netrukus patirs tokį skausmą, kokio dar niekada nebuvo patyrusios, informuoja naujienų agentūra „Reuters“.

JT Saugumo Taryba pirmadienį vienbalsiai pritarė siūlymui, kad reaguojant į šeštąjį ir galingiausią Pchenjano branduolinį bandymą, būtų sugriežtintos Šiaurės Korėjai taikomos sankcijos. Jomis uždraustas šalies tekstilės gaminių eksportas bei apribotas naftos importas.

„Mano delegacija griežtai smerkia ir kategoriškai atmeta naujausią neteisėtą JT Saugumo Tarybos rezoliuciją“, – Ženevoje vykusioje JT remiamoje Nusiginklavimo konferencijoje sakė Pchenjano ambasadorius Han Tae Songas.

Han Tae Songas kaltino JAV administraciją siekiant politinės, ekonominės ir karinės konfrontacijos ir esant „apsėstai minties Šiaurės Korėjos branduolinių pajėgumų vystymą, kuris jau pasiekė paskutinę fazę, grąžinti į pradinį tašką“.

Be to, ambasadorius įspėjo, kad Pchenjanas pasirengęs imtis kraštutinių priemonių. Vis dėlto, kokias konkrečiai priemones turi omenyje, jis neįvardijo.

„Priemonės, kurių imsis Šiaurės Korėja, privers JAV kentėti taip, kaip jos dar nėra kentėjusios per visą savo istoriją“, – pareiškė Hai Tae Songas.

Tuo tarpu JAV nusiginklavimo ambasadorius Robertas Woodas konferencijoje teigė, kad Saugumo Tarybos rezoliucija „režimui išsiuntė labai aiškią ir nedviprasmišką žinią, kad tarptautinė bendruomenė pavargo ir nebenori ilgiau taikstytis su provokuojamu šio režimo elgesiu“.

„Viliuosi, kad režimas išgirs šią žinutę ir pasirinks kitą kelią“, – pridūrė R. Woodas.