Pasaulyje

2013.05.28 07:39

Gruzija protestuoja dėl Pietų Osetijos sienos sutvirtinimo

ELTA 2013.05.28 07:39

Tbilisis pareiškė protestą dėl ginčytino Pietų Osetijos regiono, kuris sustiprino sieną su Gruzija spygliuotos vielos užtvara, skelbia „RIA Novosti“.

Tbilisis pareiškė protestą dėl ginčytino Pietų Osetijos regiono, kuris sustiprino sieną su Gruzija spygliuotos vielos užtvara, skelbia „RIA Novosti“.

Pietų Osetijos prezidento atstovas konflikto reikalams Muratas Džiojevas anksčiau pranešė, kad valstybės siena su Gruzija bus sutvirtina vadovaujantis šalies įstatymais.

„Gruzijos vidaus reikalų ministerija patvirtino, kad netoli Dicio kaimo Rusijos pasienio sargybos pareigūnai pastatė spygliuotą užtvarą“, – teigiama ministerijos pranešime. Tbilisis pareiškė, kad toks sprendimas „neteisėtas“ ir pridūrė, kad šis klausimas bus iškeltas per kitą diskusijų etapą Ženevoje birželio pabaigoje.

Pagal 2009 metais balandžio 30 dieną pasirašytą tarpvalstybinį susitarimą su Rusija, Pietų Osetijos sienos apsauga priklauso Rusijai, kol respublika sudarys savo pasienio sargybos tarnybą. Pietų Osetijos sienos su Gruzija ilgis yra apie 350 kilometrų.

Gruzija neteko vieno penktadalio teritorijos kontrolės, kai Pietų Osetija ir Abchazija atsiskyrė, o Rusija po penkias dienas trukusio karo su Gruzija 2008 metais pripažino atsiskyrusių teritorijų nepriklausomybę.

Gruzija ne kartą apkaltino Maskvą, esą ši remia separatistų judėjimus Abchazijoje ir Pietų Osetijoje.

Rusija atsiskyrusioms respublikoms teikia ekonominę ir karinę paramą. Dauguma valstybių nepripažįsta Abchazijos ir Pietų Osetijos nepriklausomybės ir laiko jas Gruzijos dalimi.