Pasaulyje

2017.09.11 20:27

TATENA: Iranas laikosi branduolinės sutarties įsipareigojimų

ELTA2017.09.11 20:27

Iranas, pasak Tarptautinės atominės energijos agentūros (TATENA), laikosi sąlygų dėl savo branduolinės programos, informuoja agentūra „Reuters“.

„Įsipareigojimai branduolinėje srityje, kuriuos Iranas davė pagal sutartį, yra įgyvendinti“, – pirmadienį TATENA susitikime Vienoje pareiškė organizacijos vadovas Yukiya Amano. Iranas, anot jo, leido kontrolieriams dažniau lankytis savo objektuose, „nei daugelis kitų šalių, kurių branduolinė programa yra plati“. Tai teigdamas, Y. Amano paprieštaravo JAV vyriausybei, kuri kaltina Teheraną nevykdant savo įsipareigojimų. Todėl prezidentas Donaldas Trumpas pagrasino naujomis sankcijomis. Irano prezidentas Hassanas Rouhani tada savo ruožu pagrasino pasitraukti iš branduolinės sutarties.

2015 metais pasirašytoje tarptautinėje sutartyje JAV ir Europos Sąjunga (ES) pasižadėjo atšaukti daugelį sankcijų, jei Iranas apribos ginčytiną savo branduolinę programą. Tačiau JAV gynybos departamentas ėmė taikyti sankcijas šešioms Irano bendrovėms. Tai buvo argumentuojama Irano raketine programa.

JAV ambasadorė Jungtinėse Tautose (JT) Nikki Haley praėjusį mėnesį pareikalavo naujų inspekcijų Irano kariniuose objektuose.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.