Pasaulyje

2017.09.11 20:13

Popiežius tikisi, kad Trumpas persigalvos dėl „svajotojų“ įsako

BNS2017.09.11 20:13

Popiežius Pranciškus pirmadienį išreiškė viltį, kad JAV prezidentas Donaldas Trumpas „persigalvos“ dėl savo sprendimo nutraukti jaunų imigrantų apsaugos nuo deportacijos programą, saugojusią šimtus tūkstančių žmonių neteisėtai įvežtų į šalį kai buvo nepilnamečiai.

„Jaunų žmonių atskyrimas nuo jų šeimos teigiamai nepaveiks nei jaunuolių nei jų šeimų“, – spaudos konferencijoje po penkių dienų kelionės į Kolumbiją sakė popiežius.

Popiežius sakė žinantis apie D.Trumpo praėjusią savaitę paskelbtą sprendimą panaikinti savo pirmtako programą, saugojusią apie 800 tūkst. jaunų žmonių, suteikiant jiems laikiną teisinį statusą.

„Nežinau kaip toks sprendimas buvo priimtas, – sakė Pranciškus. – Tikiuosi jis persigalvos.“

Dėl šio įsako vadinamieji „svajotojai“ (angl. Dreamers) dar turės tarp šešių ir 24 mėnesių laiko, o tada jiems bus priskirtas neteisėtų imigrantų statusas, ir tikėtina, kad jie bus deportuoti. Dauguma „svajotojų“ kilę iš Lotynų Amerikos ir yra virš dvidešimties metų.

„Girdėjau, kad JAV prezidentas yra gyvenimą mylintis žmogus, jeigu tai tiesa, tuomet jis supranta šeimos ir gyvenimo svarbą, bei tai, kaip svarbu yra ginti šeimą“, – sakė popiežius.

Šiuo sprendimu D. Trumpas pildo viena iš savo rinkimų kampanijos pažadų, kad neteisėta imigracija bus visiškai netoleruojama.

Vis dėlto prezidentas tikina, kad „svajotojams“ – dauguma kurių gyvenę tik JAV ir kalba tik angliškai – yra gailestingas, nes Kongresui davė šešis mėnesius priimti ilgalaikį teisinį sprendimą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.