Pasaulyje

2017.09.11 18:14

M. Saakašvilis pareiškė, kad jo gyvybei ir laisvei gresia pavojus

BNS 2017.09.11 18:14

Gruzijos eksprezidentas Michailas Saakašvilis pirmadienį pareiškė, kad jo gyvybei ir laisvei gresia pavojus.

„Žinau, kad pavojus kyla ir mano laisvei, ir mano gyvybei... Tačiau pavojus Ukrainai ir Ukrainos laisvė daug svarbiau už jos piliečių, įskaitant mane, laisvę ir egzistavimą“, – žurnalistams Lvove sakė M. Saakašvilis.

„Kai manęs klausia, ar aš rizikuoju, atsakau: taip, rizikuoju“, – pridūrė buvęs Ukrainos Odesos srities gubernatorius.

M. Saakašvilis taip pat sakė, kad Ukrainos prezidentas Petro Porošenka anksčiau šiais metais lankydamasis Gruzijoje susitarė su buvusiu Gruzijos premjeru, milijardieriumi Bidzina Ivanišviliu patraukti jį baudžiamojon atsakomybėn.

„Porošenka nuvažiavo į Gruziją ir susitarė su Ivanišviliu... kelti man baudžiamąsias bylas. Jų nepripažįsta nė viena pasaulio šalis, ir net Interpolas jų atsisakė“, – tvirtino M. Saakašvilis.

Politikas taip pat sakė, kad sprendimą dėl savo tolesnių veiksmų priims pasikonsultavęs su įvairiomis politinėmis jėgomis.

„Aš dabar konsultuojuosi su įvairiomis politinėmis jėgomis. Kur bus jos, ten būsiu ir aš, mes dėl to dirbame“, – sakė politikas.

Kiek anksčiau opozicinės partijos „Batkivščyna“ lyderė, ekspremjerė Julija Tymošenko, po susitikimo su M. Saakašviliu Lvove sakė, kad opozicinės politinės jėgos ketina suvienyti jėgas po įvykių Ukrainos ir Lenkijos pasienyje.

„Po vakarykščių įvykių šiandien visos opozicinės, demokratinės proeuropietiškos jėgos pradėjo konsultacijas dėl bendro veiksmų koordinavimo ir mūsų jėgų suvienijimo su tomis visuomenės jėgomis, kurios yra pasirengusios kartu ir iki pergalės eiti Ukrainos formavimo keliu“, – pareiškė J. Tymošenko.

Sekmadienį M. Saakašvilis planavo į Ukrainą atvykti traukiniu, tačiau popiet buvo pranešta, kad jo traukinys „InterCity“ nebeišvažiuos iš stoties Lenkijoje, todėl buvęs Odesos srities gubernatorius su palyda Lenkijos sieną kirto autobusu.

Lenkijos pasieniečiai praleido M.Saakašvilio kortežą, kuriame buvo Ukrainos parlamentarų bei ekspremjerė J. Tymošenko, tačiau ties Šeginių pasienio punktu jį sustabdė ukrainiečių pasieniečiai ir policijos pajėgos.

Pasak vieno Ukrainos deputato, M. Saaakšvilio šalininkų minia įveikė blokadą, aplink buvusį gubernatorių ir jį lydinčius Ukrainos politikus bei visuomenės veikėjus suformavo tankų žmonių žiedą ir „įvedė“ juos į Ukrainos teritoriją, o „jėgos struktūros“ atsitraukė.

Pranešama, kad buvo sužeista iki 15 pareigūnų.

Daugiau apie tai – LRT TELEVIZIJOS užsienio naujienų redaktorius Algirdas Acus.