Naujienų srautas

Pasaulyje2017.09.10 16:30

NATO vadovas: Š. Korėja yra „pasaulinė grėsmė“

BNS 2017.09.10 16:30

NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas sekmadienį pareiškė, kad Šiaurės Korėjos branduolinė ir raketų programa kelia „pasaulinę grėsmę ir reikalauja pasaulinio atsako“.

Tačiau interviu BBC jis atsisakė pasakyti, ar išpuolis prieš Jungtinėms Valstijoms priklausančią Ramiojo vandenyno teritoriją Guamą aktyvuotų karinio aljanso bendros gynybos straipsnį.

„Neatsakingas Šiaurės Korėjos elgesys yra pasaulinė grėsmė, reikalaujanti pasaulinio atsako, ir tai, žinoma, taikytina ir NATO, – BBC laidai „The Andrew Marr Show“ sakė J. Stoltenbergas. – Raginame Šiaurės Korėją nutraukti savo branduolinę programą, savo raketų programą ir nutraukti raketų bandymus, nes tai yra akivaizdus kelių Jungtinių Tautų saugumo rezoliucijų pažeidimas ir grėsmė tarptautinei taikai bei stabilumui.“

Paklaustas, ar Guamo antpuoliui būtų taikomas NATO bendros gynybos nuostata, NATO vadovas atsakė: „Nespekuliuosiu apie tai, ar penktasis straipsnis šiuo atveju būtų taikomas. Tačiau dabar galiu pasakyti, kad esame sutelkę visą savo dėmesį į tai, kaip galėtume prisidėti prie taikaus konflikto sprendimo“, – sakė J. Stoltenbergas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi