Naujienų srautas

Pasaulyje2017.09.10 21:11

M. Saakašvilis įvažiavo į Ukrainą autobusu

BNS 2017.09.10 21:11

Gruzijos eksprezidentas ir buvęs Ukrainos Odesos srities gubernatorius Michailas Saakašvilis įvažiavo iš Lenkijos į Ukrainą autobusu per Šeginių pasienio kontrolės punktą.

„Lenkijos pareigūnai mus ramiai praleido, tačiau perspėjo, jog gali kilti problemų Ukrainoje. Civilizuotai su mumis pasielgė“, – televizijos „Newsone“ eteryje sekmadienį vakare sakė M.Saakašvilis.

Jo žodžiais, pervažiavęs Lenkijos Medykos pasienio kontrolės punktą autobusas buvo priverstas sustoti prieš Šeginių pasienio kontrolės punktą.

„Prieš mus stovi specialiųjų pajėgų kariai sovietinėje ekipiruotėje, su skydais. Duotas įsakymas, pasienio kontrolės punktas visiškai uždarytas visiems, mūsų neketina artyn prisileisti“, – kalbėjo politikas.

Vėliau pranešta, jog M.Saaakšvilio sąjungininkams pavyko įveikti pasieniečių ir policininkų organizuotą blokadą bei palydėti politiką į šalies gilumą.

Apie tai „Newsone“ televizijai pranešė Ukrainos parlamento deputatas Jurijus Derevianko.

Jo žodžiais, M.Saaakšvilio sąjungininkų minia įveikė blokadą, aplink M.Saaakšvilį ir jį lydinčius Ukrainos politikus bei visuomenės veikėjus suformavo tankų žiedą žmonių ir „įvedė“ juos į Ukrainos teritoriją, o „jėgos struktūros“ atsitraukė.

Tai, jog ši blokada prie Šeginių pasienio kontrolės punkto įveikta, patvirtino Ukrainos pasienio apsaugos tarnybos viršininko pavaduotojas Olegas Slobodianas.

„Minia įveikė Šeginių punktą. Prasidėjo muštynės.... Dabar sunku net ir prognozuoti, kokios bus šio įvykio pasekmės“, – pranešė O.Slobodianas.

Netrukus M.Saakašvilis pranešė, jog vyksta į Lvovo miestą Ukrainos vakaruose.

„Šiandien mes susirinksime Lvove, turbūt, artimiausiame mieste ir nuspręsime“, – „Newsone“ eteryje kalbėjo jis, atsakydamas į klausimą, ar ketina vykti į sostinę Kijeve.

M.Saakašvilis planavo į Ukrainą atvykti traukiniu, tačiau sekmadienį popiet pranešta, traukinys„InterCity“, kuriame jis buvo, nebeišvažiuos iš stoties Lenkijos Pšemyšlio savo maršrutu, o keleiviai į Ukrainą bus nuvežti autobusais.

Ukrainos parlamento frakcijos „Batkivščyna“ („Tėvynė“) pirmininkė Julija Tymošenko paragino šalies generalinį prokurorą Jurijų Lucenką įsikišti į situaciją, susidariusią dėl Lenkijoje stovinčio traukinio „InterCity“, kuriuo buvęs Odesos srities gubernatorius Michailas Saakašvilis su jį lydinčiais politikais bei Ukrainos liaudies deputatais norėjo važiuoti į Ukrainą.

„Tai, kas vyksta, yra nusikaltimas ... Liaudies deputatų vardu kreipiuosi į generalinį prokurorą ... Prašau Jurijaus Viktorovičiaus įsikišti į šią situaciją. Įsikiškite, prašau. Ukrainos prezidentas duoda įstatymams prieštaraujančius įsakus sulaikyti traukinį, neįleisti žmonių į Ukrainą, ir be generalinės prokuratūros įsikišimo ši padėtis neišsispręs“, – Pšemyšlio stoties traukinių stoties perone žurnalistams sakė J. Tymošenko.

„Mūsų komanda dabar vėl lipa į traukinį ir mes lauksime Ukrianos generalinio prokuroro sprendimo“, – sakė ji.

Kiek anksčiau buvo pranešta, kad minėtas traukinys nebeišvažiuos iš stoties Lenkijos Pšemyšlio mieste savo maršrutu, o kiti keleiviai į Ukrainą bus nuvežti autobusais. Apie tai pranešė buvęs Ukrainos parlamento deputatas Jegoras Firsovas.

„Traukinys niekur nevažiuos. Keleiviams buvo pranešta, kad jiems bus kompensuotos išlaidos bilietams ir jie bus nuvežti į Ukrainos teritoriją autobusai“, – savo feisbuko puslapyje sekmadienį parašė traukinyje esantis J. Fiirsovas.

Anksčiau M. Saakašvilis pareiškė, kad į Ukrainą jis neįleidžiama Ukrainos prezidento Petro Porošenkos „įsakymu“.

„Įsivaizduojate, su kokiais laukiniais turime reikalą? Absurdiška buvo atimti iš manęs pilietybę blogojo sovietinio laikotarpio metodu. Tačiau sulaikyti visą traukinį užsienio teritorijoje, Europos Sąjungoje, su šimtais keleivių. Ar matėte kada nors panašaus?“ – piktinosi M. Saakašvilis traukinyje bendraudamas su Ukrainos ir užsienio žurnalistais.

„Prezidentas Porošenka įsakė geležinkeliui sustabdyti Lenkijos teritorijoje, – tęsė jis. – Jie paėmė įkaitais visus keleivius, kad neįleistų vieno žmogaus į Ukrainą. Tai absurdas“.

Be to M. Saakašvilio šalininkai paprašė Lenkijos policijos įsikišti į šią situaciją, kai reikalaujama M. Saakašviliui išlipti iš traukinio „InterCity“, kitaip traukinys nevažiuosiąs, sakė naujienų agentūrai „Interfax“ Ukrainos parlamento deputatas Mustafa Najemas, priklausantis frakcijai „Petro Porošenkos blokas“.

„Mes kreipėmės į lenkų policiją, paprašėme, kad įsikištų, nes čia Lenkijos teritorija, čia negali galioti (geležinkelio bendrovės) „Ukrzalizniza“ ar Ukrainos valdininkų įsakymai, nes šis visuomeninis transportas yra Lenkijos teritorijoje“, – sakė M. Najemas.

Tuo tarpu „Ukrzalizniza“ pareiškė, kad bendrovei priklausantis traukinys „InterCity“, važiuojantis maršrutu Pšemyšlis-Kijevas, į kurį įsėdo M. Saakašvilis, buvo sustabdytas Lenkijoje dėl asmens„, kuris negali įvažiuoti į Ukrainą“.

„Situacija, dėl kurios traukinys Nr. 715 Pšemyšlis-Kijevas negali važiuoti, nes asmuo, kurie neturėti teisėto pagrindo įvažiuoti į Ukrainą, atsisako išlipti“, – nurodoma kompanijos pranešime spaudai.

Tačiau pranešime asmuo neįvardijamas.

Kompanija taip pat pranešė suteiksianti šio traukinio keleiviams galimybę vykti traukinio maršrutu autobusais.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi