Pasaulyje

2017.09.09 20:50

Kolumbijoje popiežius pasodino taikos medį

Kolumbijoje viešintis popiežius Pranciškus atliko dažno apžvalgininko pagrindiniu vizito akcentu laikomą darbą - pasodino taikos medį ir susitiko su šešiais tūkstančiais šalies pilietinio karo liudininkų. Penkių dienų vizitu popiežius siekia, kad pernai pasiekta trapi taika Kolumbijoje įsišaknytų.  

Dabar prie Susitaikymo kryžiaus augs ir popiežiaus pasodintas Taikos medis. Minėtas kryžius atminti Kolumbijos pilietinio karo aukoms stovi Vilavisensijoje. Tai vienas iš miestų aplink kurį pusę amžiaus trukęs karas tarp valdžios, dešiniųjų grupuočių ir kairiųjų grupuočių siautė aršiausiai.

Popiežius Vilavisensijoje susitiko su šešiais tūkstančiais karo liudininkų. Šį susitikimą dažnas apžvalgininkas laikė pagrindiniu akcentu popiežiaus penkių dienų kelionėje po Kolumbiją.

 „Tiesos ar teisingumo nebijokite. Mieli, kolumbiečiai, nebijokite ir prašyti atleidimo bei jį suteikti“, – sakė popiežius.

Atvykus popiežiui pagrindinės kairiųjų sukilėlių grupuotės FARC lyderis Rodrigas Londonijas už savo karių nusikaltimus dar kartą paprašė atleidimo, šį kartą - paties popiežiaus. Tačiau atleisti aukoms nelengva. Pernai referendume netgi buvo atmesta pirmoji taikos sutarties versija, reikėjo persiderėti iš naujo.

Už pastangas prezidentas Chuanas Manuelis Santosas gavo Nobelio taikos premiją. Po taikos susitarimo, nusiginklavus sukilėliams minėtas FACR lyderis R. Londonijas tapo tiesiog įprastos kairiųjų partijos lyderiu. Popiežius savo vizitu siekia, kad taika Kolumbijoje įsišaknytų.

„Yra daug, kurie atleisti dar negali, bet šiandien - aukštosios teologijos pamoka. Prašykime Dievo atleisti, tegul jis atleidžia. Sakykite, aš atleisti negaliu - bet tu, Dieve, gali“, – teigė popiežius Pranciškus.

Vizitą Kolumbijoje popiežius Pranciškus baigs rugsėjo vienuoliktąją.