Pasaulyje

2017.09.09 09:18

J. le Carre apie D. Trumpą: Vyksta kažkas labai blogo

15min.lt, Edmundas Jakilaitis2017.09.09 09:18

Vienas iš garsiausių knygų apie šnipus autorių, pats ilgą laiką dirbęs slaptosiose tarnybose, Johnas le Carre išvedė paraleles tarp JAV prezidento Donaldo Trumpo ir fašizmo iškilimo ketvirtajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje, skelbia guardian.co.uk.  

Retai viešumoje pasirodantis 85-erių rašytojas kalbėdamas apie politinę padėtį pasaulyje išreiškė nuogąstavimus dėl to, kas dabar vyksta JAV. „Vyksta kažkas tikrai labai blogo, mano manymu, mums reikia tai išsiaiškinti“, – sakė knygos „Šnipas, kuris sugrįžo iš šalčio“ autorius.

 Jis apkaltino D.T rumpą, kas šis skelbia tikras naujienas melagingomis, o melagingas naujienas tikromis: „Viskas tampa melagingomis naujienomis.“

„Aš mąstau apie tai, kas vyko Europoje ketvirtajame dešimtmetyje, tai, kas vyko Ispanijoje, Japonijoje ir, žinoma, Vokietijoje. Bent jau man tai, kas vyksta dabar, yra panašu į fašizmo iškilimą, ir tai yra užkrečiama, tai plinta kaip infekcija. Fašizmas atgyja ir plinta Lenkijoje ir Vengrijoje“, – teigė rašytojas.

Pats J. Le Carré, prieš tapdamas rašytoju, dirbo MI5 ir MI6 slaptosiose tarnybose, tačiau jis teigia, kad tuo metu slaptųjų tarnybų darbas, palyginus su tuo, kaip jos veikia dabar, buvo „pasakų šalis be smurto“.

Populiariausi

Maskva

Pasaulyje

2021.04.21 20:44

Praha skelbia Maskvai ultimatumą, kad išsiųstiems čekų diplomatams būtų leista grįžti

Čekijoje sulaikyti 5 asmenys, įtariami teroristine veikla Rytų Ukrainoje; atnaujinta 23.00
Protesto akcija palaikyti Aleksejui Navalnui
10

Pasaulyje

2021.04.21 18:27

Protesto akcijose Navalnui palaikyti sulaikyta per 450 žmonių ir opozicionieriaus bendražygiai

JT ekspertai: Navalnas – „rimtame pavojuje“, atnaujinta 20.49
10