Pasaulyje

2017.09.08 10:44

D. Trumpas: kariniai veiksmai prieš Šiaurės Korėją „nėra neišvengiami“

BNS 2017.09.08 10:44

JAV prezidentas Donaldas Trumpas ketvirtadienį pareiškė, kad kariniai veiksmai prieš Šiaurės Korėją, neseniai surengusią galingą branduolinį bandymą, „nėra neišvengiami“, nors galutinai tokio varianto jis taip pat neatmeta.

„Kariniai veiksmai tikrai yra galimas variantas. Ar tai neišvengiama? Nėra neišvengiamų dalykų“, – sakė D. Trumpas per Baltuosiuose rūmuose surengtą bendrą spaudos konferenciją su Vašingtone viešinčiu Kuveito lyderiu.

„Būtų puiku, jei suveiktų kažkas kita“, – sakė jis. Visgi jei Jungtinės Valstijos būtų priverstos atakuoti, „Šiaurės Korėjai tai būtų labai liūdna diena“, pridūrė prezidentas.

Anksčiau šį mėnesį Šiaurės Korėja išbandė vandenilinę bombą, galinčią padaryti daug didesnę žalą nei įprastas branduolinis ginklas.

„Vis dar vertiname tą bandymą, – sakė vienas JAV administracijos pareigūnas, pageidavęs neviešinti savo pavardės. – Kol kas nėra nieko, kas prieštarautų Šiaurės Korėjos teiginiui, kad tai buvo vandenilinė bomba, bet galutinių išvadų dar neturime.“

Pchenjanas tvirtina, kad jam pavyko sukurti sumažintą tokio ginklo versiją, kurią galėtų nešti ilgo nuotolio raketa, galinti pasiekti JAV žemyninę dalį.

Jungtinės Valstijos įnirtingai raginą Kiniją ir kitas pasaulio galybes paskelbti Pchenjanui naftos embargą bei įšaldyti režimo lyderio Kim Jong Uno užsienio sąskaitas.

„Ekonomikai be prieigos prie energetikos išteklių yra sudėtinga veikti, o Šiaurės Korėja pati neišgauna naftos; tai yra gyvybiškai svarbu jos kariuomenei“, – sakė vienas aukšto rango JAV pareigūnas.

„Ekonominis spaudimas, kurį patiria Šiaurės Korėja, vis dar neprilygsta sankcijoms, taikytoms Iranui bei Irakui, – sakė jis. – Dar reikia nueiti ilgą kelią, kad Šiaurės Korėja pajustų tokį spaudimą, kuris priverstų ją pakeisti savo skaičiavimus.“

JAV pareigūnai nesutinka atmesti karinių smūgių Pchenjanui scenarijaus ar galimybės pasiųsti į Pietų Korėją taktinių branduolinių ginklų, tačiau tam griežtai prieštarauja Pekinas.

„Nejuokaujame sakydami, kad neatmetame nė vieno varianto“, – pabrėžė vienas pareigūnas.