Pasaulyje

2017.09.08 20:43

Meksikoje per žemės drebėjimą žuvo mažiausiai 34 žmonės

15min.lt, BNS, LRT TV naujienų tarnyba2017.09.08 20:43

Naktį iš ketvirtadienio į penktadienį, vietos laiku prieš pat vidurnaktį (7.49 val. penktadienį Lietuvos laiku), prie vakarinio Meksikos kranto įvyko galingas žemės drebėjimas. Kaip skelbia „abcnews“, stichinė nelaimė pražudė mažiausiai 32 žmones ir sukėlė 0,7 m aukščio cunamio bangą.

Prezidentas Enrique Pena Nieto 8,2 balo stiprumo drebėjimą pavadino „savo mastu ir stiprumu dideliu žemės drebėjimu – galingiausiu per pastaruosius 100 metų“.

Ramiojo vandenyno pietryčių pakrantėje esančios Oachakos ir Čiapaso valstijos, panašu, nukentėjo labiausiai. Vien tik Oachakos valstijoje žuvo 23 žmonės, sakė gubernatorius Alejandro Muratas.

Daugiausia žalos patyrė Chučitano miestas Oachakos valstijoje, kur žuvo 17 žmonių, pranešė nelaimių valdymo agentūros vadovas Ricardo de la Cruzas.

Pasak pareigūnų, žuvusiųjų skaičius šioje vietovėje dar gali išaugti.

Drebėjimo židinys buvo 69,7 km gylyje, 120 km į pietvakarius nuo Tres Pikoso miesto, esančio Čiapaso valstijoje.

Iškart po žemės drebėjimo Ramiojo vandenyno regiono cunamių perspėjimo centras teigė, kad kai kuriose pakrantėse numatomos pavojingos cunamio bangos. Vėliau tarnyba patvirtino, kad buvo sukelta 0,7 m aukščio cunamio banga.

Cunamio pavojus buvo paskelbtas Meksikos pakrantėje, Gvatemaloje, Salvadore, Kosta Rikoje, Nikaragvoje, Panamoje, Hondūre ir Ekvadore.

Požeminis smūgis buvo juntamas net ir atokiau esančiame Meksike, kur išsigandę žmonės tamsoje išbėgo į gatves, nerimaudami, kad jų namai gali sugriūti.

Reuters/Scanpix nuotr.

Mieste lankęsis Luisas Carlosas Briceno „Reuters“ sakė: „Dar nebuvau niekur kitur, kur žemė taip drebėtų. Iš pradžių juokiausi, tačiau kai užgeso šviesos, nežinojau, ką daryti. Vos nenualpau.“

Tai – galingiausias Meksiką supurtęs žemės drebėjimas nuo 1985-ųjų, kai sugriuvo daugybė pastatų, žuvo tūkstančiai žmonių.

Iškart po žemės drebėjimo socialiniuose tinkluose pasirodė vaizdo įrašai, kuriuose užfiksuotos keistos žalios šviesos, primenančios šiaurės pašvaistę.

Apie šių šviesų kilmę žinoma nedaug. Yra manančių, kad šis reiškinys po žemės drebėjimų matomas jau tūkstančius metų. Vis dėlto seismologas Stephenas Hicksas portalui „Metro“ sakė, kad padangę žalios šviesos nušviečia dėl nedidelių sprogimų elektros generatoriuose ir kitose energijos tiekimo sistemos.

Žemės drebėjimas Pietų Meksiką supurtė tuo pat metu, kai regione siaučia vienas galingiausių užfiksuotų uraganų Irma, kai kuriose JAV valstijose jau keletą mėnesių nepavyksta užgesinti milžiniškus miškų plotus apėmusių gaisrų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.