Pasaulyje

2017.09.07 21:12

Lenkija pažadėjo neišstoti iš Europos Sąjungos

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2017.09.07 21:12

Lenkijos premjerė per kasmetinį susitikimą su šalies ambasadoriais pabrėžė, kad šalis tikrai neketina išstoti iš Europos Sąjungos kaip esą bando pristatyti kritikai.

Buvęs Lenkijos premjeras, dabar einantis Europos vadovų tarybos pirmininko pareigas, Donaldas Tuskas yra perspėjęs, kad dabartinė valdžia su aršia savo politika kloja pamatus išstojimui iš bendrijos.

Europos Komisija prieš Lenkiją dėl teisinės valstybės principui pavojingų reformų pradėjo formalų procesą, galintį baigtis balsavimo teisės šaldymu priimant bendrijos sprendimus.

„Nėra net klausimo dėl Lenkijos pasitraukimo, nors kai kurie bando taip apibūdinti padėtį. Noriu dar kartą prieš jus čia pakartoti. Nėra net klausimo. Nėra tokių minčių. Vyriausybė tam niekada nepritars ir niekada negalvos, kad Lenkija galėtų palikti Europos sąjungą“, – teigė Lenkijos premjerė Beata Szydlo.

B. Szydlo pabrėžė, kad vyriausybė neleis rengti išstojimo iš ES diskusijos. O pasakojančius priešingai pavadino Lenkijos priešais.

„Mes, aišku, norime Europos Sąjungos vidaus reformos pagal esamas sutartis ir drauge su visomis valstybėmis narėmis. Reformos norime ir apie tai atvirai kalbame“, – patvirtino B.Szydlo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.