Naujienų srautas

Pasaulyje2017.09.07 20:32

Uraganas Irma grėsmingai juda Haičio link

BNS 2017.09.07 20:32

Dominikos Respublikoje uraganas Irma sukėlė potvynius, besisukdamas netoli šiaurinės salos, kurią Dominikos Respublika dalinasi su Haičiu, pakrantės.

Anot pareigūnų, ruošiantis penktos kategorijos audrai, apie 500 turistų perkelta iš Bavaro ir Punta Kana apylinkių į saugesnes vietoves.

Nuošliauža Samanos pusiasalis paveikė aštuonis namus, evakuota daugiau nei 2500 žmonių, sako civilinės gynybos vadovas Rafaelis Carrasco.

Punta Kanos oro uostas buvo uždarytas kelioms valandoms, bet dabar jau vėl veikia.

Uraganas toliau slenka Haičio šiaurinės pakrantės link, bet stipresni „Irmos“ vėjai dar nepasiekė tos salos dalies.

Britanija ketvirtadienį išsiuntė du laivus iš karinio laivyno pagelbėti nuo uragano „Irma“ nukentėjusiems Karibų gyventojams, bei paskyrė 12 milijonų svarų (13 mln. eurų) paramą, ketvirtadienį sakė vyriausybė.

Britų laivyno pagalbinis laivas „Mounts Bay“, kartu su 40 karališkojo laivyno jūrų pėstininkų, buvo netoli regiono ir tikimasi, kad paveiktas vietoves pasieks ketvirtadienį.

Prie šio laivo prisijungs „HMS Ocean“ laivas, išvyksiantis iš Viduržemio jūros nešinas keletu sraigtasparnių, AFP sakė gynybos ministerijos šaltinis.

Šiuo laivu taip pat keliaus medicinos personalas, atstatymo ekspertai ir karališkojo laivyno jūrų pėstininkai, sakė šaltinis.

JAV uraganų centras Majamyje skelbia, kad stebimos Floridos salos bei pagrindinė pietų Floridos dalis, nuo Džupiterio įlankos į pietus ir aplink visą pusiasalį iki Bonitos paplūdimio.

Uraganų centras pabrėžė, kad uraganas „Irma“ tebėra „ypatingai pavojingas“ penktos kategorijos uraganas, nors vėjo gūsiai šiek tiek susilpnėjo, nuo 285 km per valandą iki 280 km per valandą.

Ketvirtadienį uraganas judėjo Terkso ir Kaikoso salų link.

Uraganų centras prognozuoja, kad „Irma“ ateinančią parą ar dvi liks 4-os ar 5-os kategorijos audra, kai iki ketvirtadienio vakaro slinks per Terksą ir Kaikosą, taip pat dalį Bahamų, o naktį iš penktadienio į šeštadienį – palei Kubą.

Tada tikėtina, kad uraganas judės į šiaurę Floridos link, kur gyventojai skuba apkalti savo namų langus ir duris, papildyti degalais savo automobilius ir rasti maršrutą į saugias vietoves.

Kol Floridos gyventojai po truputį evakuojasi, kosminės erdvės tyrėjai iš bendrovės „SpaceX“ suspėjo iškelti į kosmosą itin slaptą karinį erdvėlaivį.

Raketa „Falcon“ ketvirtadienį pakilo iš Kenedžio kosmoso centro Floridoje. Tai yra jau penktas šaudyklinio mini erdvėlaivio „X-37B Orbital Test Vehicle“ skrydis.

Paprastai „SpaceX“ siekia, kad panaudotos nešančiosios raketos būtų sugrąžintos į Kanaveralo kyšulį pakartotiniam panaudojimui.

„SpaceX“, skraidinanti krovinius į TKS savo kapsulėmis „Dragon“, modernizavo seną „Space Shuttle“ erdvėlaivių starto aikštelę ir pritaikė ją savosioms raketoms „Falcon 9“. Šių raketų pirmąsias pakopas bendrovė sėkmingai nutupdo ir gali jas arba jų elementus iš naujo panaudoti.

Tačiau dabar „SpaceX“ pirmą kartą iškėlė eksperimentinį mini erdvėlaivį.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi