Naujienų srautas

Pasaulyje

2017.09.07 17:26

Meteorologai: Irma – ilgiausiai nesilpstantis užregistruotas uraganas

BNS 2017.09.07 17:26

Karibuose siautėjantis uraganas Irma, kurio vėjai, gūsiuose siekiantys 295 kilometrus per valandą, nerimsta jau daugiau nei 33 valandas, yra ilgiausiai trunkanti kada nors užregistruota aukščiausios kategorijos audra, ketvirtadienį pranešė Prancūzijos meteorologai.

„Taip ilgai trunkančio ir tokios jėgos [uragano] nebuvo užregistuota per visą [Žemės] palydovų erą, prasidėjusią aštuntojo dešimtmečio pradžioje“, – sakė „Meteo France“ meteorologas Etienne`as Kapikianas.

„Ir jis nesilpsta“, – pridūrė mokslininkas, pasak kurio, Irma veikiausiai išliks penktos kategorijos audra mažiausiai iki Bahamų salas.

Penktai aukščiausiajai kategorijai priskiriamos audros, per kurias vėjo greitis viršija 252 kilometrus per valandą.

Savo kelyje sutiktas mažas saleles su žeme lyginantis uraganas viršijo 2013 metų taifūno Hajan vėjo gūsių rekordą, kuris taip pat siekė beveik 300 kilometrų per valandą, tačiau po 24 valandų sumažėjo. Per aną audrą žuvo arba dingo apie 7 350 žmonių, buvo sugriauti ištisi miesteliai.

Šiandien Haitį pasiekusi Irma juda Terkso ir Kaikoso salų link, o tada į Bahamų salas.

Pirminiais duomenimis, uraganas jau nusinešė devynių žmonių gyvybes, iš jų aštuoni žuvo prancūziškai kalbančioje Šv. Martyno salos dalyje.

Irma yra vienas galingiausių uraganų, kada nors užregistruotų Atlante, ir vienas iš dviejų galingiausių pasiekusių krantus Atlanto ir Karibų baseine, nurodė E. Kapikianas.

Paskutinį kartą penktos kategorijos uraganas, kurio vėjo gūsiai siekė 295 km per valandą, buvo pasiekęs Floridą 1935 metais.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi