Pasaulyje

2017.09.07 16:25

Prieš pratybas „Zapad“ susitiks NATO ir Rusijos pajėgų vadai

BNS2017.09.07 16:25

Tvyrant susirūpinimui dėl didelių karinių pratybų, kurias kitą savaitę rengia Rusija ir Baltarusija, ketvirtadienį Azerbaidžano sostinėje Baku turi įvykti Rusijos kariuomenės Generalinio štabo viršininko ir NATO karinio komiteto pirmininko susitikimas.

Rusijos gynybos ministerija pranešė, kad Generalinio štabo viršininkas Valerijus Gerasimovas ir NATO karinio komiteto – aukščiausios karinės institucijos Aljanse – pirmininkas Petras Pavelas Azerbaidžane aptars einamuosius tarptautinio saugumo klausimus.

Aljansas patvirtino, kad toks susitikimas įvyks. Jis rengiamas prieš bendras Rusijos ir Baltarusijos karines pratybas „Zapad 2017“, kurios kitą savaitę vyks Baltarusijoje ir Karaliaučiaus krašte ir dėl kurių smarkiai nerimauja Baltijos valstybės bei Lenkija.

Maskva tvirtina, kad šiose „visiškai gynybinio“ pobūdžio pratybose dalyvaus maždaug 12,7 tūkst. karių, bet Lietuva ir Estija mano, kad gali dalyvauti iki 100 tūkst. karių.

Prancūzijos gynybos ministrė Florence Parly ketvirtadienį pasmerkė šias pratybas ir pavadino jas tyčine bauginimo strategija.

NATO vadovas Jensas Stoltenbergas savo ruožtu trečiadienį sakė, kad nemato neišvengiamos grėsmės, bet pridūrė, kad Aljansas pratybas atidžiai stebės.

Anot Vakarų pareigūnų, iš pasiruošimo „Zapad“ matyti, kad tai gali būti kur kas didesnės pratybos, nei teigia Maskva.

J. Stoltenbergas pažymėjo, kad pratyboms trūksta skaidrumo.

Stebėti pratybų buvo pakviesti trys NATO ekspertai, tačiau Aljanso vadovas teigia, kad „to nepakanka ... pagal ESBO (Europos Saugumo ir Bendradarbiavimo Organizacijos) standartus“.

Pratybos „Zapad“ vyks rugsėjo 14–20 dienomis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt